Sabiha Gökçen dış hatlar inşası 29 Ekim'e yetişiyor

Sabiha Gökçen dış hatlar inşası 29 Ekim'e yetişiyor

29 Ekim'de açılması planlanan Sabiha Gökçen dış hatlar terminalinin inşasının yüzde 60'ın tamamlandı

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı'nın işletme hakkını devralan İSG'nin CEO'su Gökhan Buğday, 29 Ekim'de açılması planlanan dış hatlar terminalinin inşasının yüzde 60'ının tamamlandığını belirtti.
Buğday, havalimanının mevcut terminallerinin işletme hakkının yanında otopark işletmesi, yer hizmetleri, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteliyle CIP-VIP tesislerinin 20 yıllık işletme hakkını 1 milyar 932 milyon avroya devraldıklarını da hatırlattı.
Gökhan Buğday, yolcu sayısını geçen bir yıl içinde yüzde 20 artırarak, 4 milyon 728 bin 565'e yükselttiklerini kaydederek, uçuş noktalarına 14 yeni dış ve iki yeni iç hat eklediklerini anlattı. 2009 yılı içinde yolcu sayısını 5.5 milyonun üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Buğday, havalimanının yıllık yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaracak olan dış hatlar terminalini 29 Ekim'de bitirebilmek için 30 aylık projeyi 18 aya çektiklerini, bunun için betonarme olan projeyi çeliğe çevirdiklerini de belirtti. (Radikal)

pus