28 / 06 / 2022

Sakarya Arifiye Köprüsü'nün inşaatı tamamlandı!

Sakarya Arifiye Köprüsü'nün inşaatı tamamlandı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi kente yeni köprüler kazandırmaya devam ediyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehre yeni köprüler kazandırıyor. Son olarak Arifiye Çaybaşı Fuadiye’de hayata geçirilen köprünün yenileme çalışmalarının tamamlandığını ve vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, “Böylelikle bölgede geçişleri daha güvenli bir hale getirdik. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.


Başkan Mutlu konuyla ilgili olarak, “Çaybaşıfuadiye Deresi üzerinde inşa ettiğimiz köprü 20 metre uzunluğa ve 10 metre genişliğe sahip. Tek açıklıklı betonarme köprümüzde sıcak asfalt işlemleri de gerçekleştirildi. Böylelikle ulaşımı rahatlatan ve vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan bir eseri bölgeye kazandırmış olduk. Kısa süre içerisinde Arifiye’de Karaaptiler ve Türkçaybaşı mahallerini birbirine bağlayan bir köprünün daha yapımına başlayacağız. Şehir genelinde yaptığımız çalışmalar kapsamında kısa süre önce Karasu ilçemizde Adatepe, Akyazı ilçemizde Taşburun ve Yongalık köprülerini hizmete almıştık. Şehrimizde trafiği daha güvenli hale getirmek için yeni köprüler inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.


Çaybaşıfuadiye Mahalle Muhtarı Ömer Cansız konuyla ilgili olarak, “Köprümüzün eski hali berbat bir durumdaydı 3 metre genişliğindeydi 2 araba yan yana geçiş sağlayamıyordu ve yayalar sıkıntı yaşıyordu. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız köprümüzü yenileyerek 100 yıllık bir köprü yaptı ve mahallelinin hizmetine sundu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.Sakarya Büyükşehir Belediyesi