20 / 08 / 2022

Sakarya Tramvay Projesi 14 Nisan'da ihaleye çıkıyor!

Sakarya Tramvay Projesi 14 Nisan'da ihaleye çıkıyor!

Yeni Cami ile Millet Bahçesi arasında hayata geçirilecek olan Sakarya Tramvay Projesi için 14 Nisan Salı günü ihaleye çıkıyor.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yeni Cami ile Millet Bahçesi arasında hayata geçirilecek olan tramvay projesi için 14 Nisan Salı günü ihaleye çıkacaklarını müjdeledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, 5 tramvayın için de 15 Nisan Çarşamba günü alım ihalesi yapacaklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, tramvay hattının yapımı için yapılacak ihalenin ardından çalışmaların hızla başlayacağını dile getirdi. Başkan Ekrem Yüce, şehrin caddelerinde tramvay seslerinin yankılanacağı günler için geri sayıma geçtiklerini de söyledi.

Tramvay için süreç başlıyor


Başkan Ekrem Yüce, “Şehir estetiğine katkı sunacak tramvay projemizi daha önce açıklamış, Yeni Cami ile Millet Bahçesi arasında hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Süreç içerisinde tramvay hattının güzergâhında bire bir görüşmeler yaptık, istişarelerimizi sürdürdük. Nihai karar olarak da ilk gün açıkladığımız gibi Yeni Cami ile Millet Bahçesi’ni 1. Etap olarak belirledik. Şimdi ise tramvay hattının yapımı için 14 Nisan Salı günü ihaleye çıkacağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Başkan Yüce ayrıca 5 tramvayın alımı için de 15 Nisan Çarşamba günü ihale gerçekleştireceklerini belirtti.

5 farklı nokta


Tramvayın güzergâh boyunca 5 farklı durakta indirme ve bindirme yapacağını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Bu duraklarımız Yeni Cami, AKM, Şerefiye Cami, Atatürk Lisesi ve Millet Bahçesi’nden oluşacak. Sefer aralıklarımız da 20 dakika da bir olacak ve karşılıklı bir şekilde gerçekleştirilecek. Tramvayların alımı ve tramvay hattının inşası için gerçekleştireceğimiz ihalelerin ardından hızla çalışmaları başlatacak ve kısa süre içerisinde şehrimize kazandıracağız. Böylesine zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde hemşehlerimize güzel bir haber vermenin mutluluğunu yaşadığımı ifade ediyor, sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.