Sakarya'da yeni ticaret merkezi için düğmeye basıldı!

Sakarya'da yeni ticaret merkezi için düğmeye basıldı!Aralık ayı meclis toplantısında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehre yeni ticaret merkezinin kazandırılacağının müjdesini verdi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, kentte inşa edilecek yeni ticaret merkezi için  bilgi verdi. 

Toplamda 10 bin 766 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve bölgenin ticari hayatına yeni bir soluk kazandıracak merkez hakkında açıklama yapan Başkan Yüce, AKOM’un önünde eski hizmet binalarımızın olduğu alana bir Ticaret Merkezi inşa ediyoruz. Ticaret Merkezi ile Eğitim Araştırma Hastanesi çevresinde yoğunlaşan eczane ve medikal sektörü için alternatif bir mekân inşa edeceğiz. Ticaret merkezinin alt katındaki 80 araçlık otopark da bölgedeki parklanma ve trafik sorunu için kolaylık sağlayacak. Ticaret merkezi içerisinde 58 ofis, 30 dükkân olmak üzere 88 bağımsız alan olacak. Toplamda 10 bin 766 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve bölgenin ticari hayatına yeni bir soluk kazandıracak Ticaret Merkezinin proje çalışmaları sürüyor. İnşallah en kısa zamanda ihale süreçlerini başlatacağız. Ticaret merkezimizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Depreme hazırlık için çalıştaylar düzenleyeceğiz 

Depreme yönelik hazırlık çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Yüce, "Salı günü olağanüstü meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Bin yataklı şehir hastanesi için yaptığımız oylama sonucunda imar komisyonuna havale edilen imar değişikliğinin kabulünü inşallah bugün hep birlikte oylayacağız. Alacağımız kararla birlikte hastane yapım işi hızlanacak inşallah. Malumunuz geçtiğimiz hafta bir çalıştay serisini başlattık: 'Depreme Hazırlık ve Kentsel Dayanıklılık' çalıştay serisi. Çalıştaylardan sonra ortaya çıkan sonuçlar raporlanacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olası deprem, afet ve risk yönetim çalışmalarıyla entegre edilecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra hazırlanan rapor kamuoyu ile paylaşılacak ve şehrimizin depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm planı tam anlamıyla hayata geçirilecektir” dedi.

Sakarya Kocaali 403 konut ihalesi bugün!