Çukurova Balkon

Sakarya'ya yeni bisiklet yolu!

Sakarya'ya yeni bisiklet yolu! Sakarya'ya yeni bisiklet yolu!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bisikletli ulaşımı yaygınlaştıracak yeni bir projeyi daha hayata geçireceklerini müjdeledi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne ulaşacak yeni bisiklet yollarının ilk etabı için projenin hazır olduğunu ve ihaleye çıkacaklarını açıklayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 18 kilometre olan bisiklet yolu ağının yeni projeyle birlikte 39 kilometreye çıkacağını müjdeledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göreü Başkan Toçoğlu, bisikletli ulaşım konusunda yeni çalışmaların artarak devam edeceğini açıkladı.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne


Başkan Toçoğlu, “Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması konusunda önemli adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. 2020 yılında bisiklet sporunun en büyük organizasyonlarından biri olan Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Öte yandan 18 kilometrelik bisiklet yolu ağına sahibiz. Bisikletin daha da yaygınlaşması için şimdi çok önemli bir çalışma daha gerçekleştiriyoruz. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü kıyılarına kadar uzanan 21 kilometrelik bölümde bisiklet ve yürüyüş yolları inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İlk etabı için ihaleye çıkılıyor


Projenin Mithatpaşa Vagon Park’a kadar olan 10 kilometrelik kısım için 13 Aralık Perşembe günü ihaleye çıkacaklarını söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Bisiklet Şehri Sakarya iddiamızı bu projeyle birlikte daha da kuvvetlendireceğiz. Ayrıca güzergah üzerinde sadece bisiklet yolları değil, yürüyüş yolları, oturma grupları ve uygun alanlarda spor alanları yer alacak. Sağlıklı ulaşım ve zinde kalmak adına bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.