Saliha Aksur Van'da spor tesisi yaptırdı!

Saliha Aksur Van'da spor tesisi yaptırdı! Saliha Aksur Van'da spor tesisi yaptırdı!

Van merkeze bağlı Alaköy'de, 90 yaşındaki emekli öğretmen Saliha Aksur'un yaptırdığı spor tesisi törenle açıldıEmekli öğretmen Saliha Aksur, kent merkezine 35 kilometre uzaktaki Alaköy'de düzenlenen törende, spor tesisinin hizmete girmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Saliha Aksur, şöyle devam etti: "Hayat ne ister bilmiyorum ama ben isteklerin en güzeline, en mutlusuna şu an kavuşmuş bulunuyorum. Bir öğretmen olarak eğitime hizmet edeceğime yemin ettim ve onun için buradayım. Köy çocuklarına daha iyi bir gelecek sunmak adına ömrümün sonuna kadar elimden geleni yapmaya hazırım." Konuşması sırasında duygulu anlar yaşayan Aksur, sözlerini gözyaşları içinde tamamladı.

Van Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ise Saliha Aksur'un yıllardır emekli maaşıyla bölgedeki eğitime katkı sunmaya çalıştığını belirterek, "Saliha ablamıza ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.

Her yıl köyü ziyaret eden ve öğrencilere çeşitli yardımlarda bulunan Saliha Aksur, 2002 yılında da kardeşi Kemal Aksur anısına Alaköy Şehit Çetin Aysan İlköğretim Okuluna ek derslikler yaptırmıştı.
AA