Samsun Atakum'a okul öncesi eğitim merkezleri inşa edilecek!

Samsun Atakum'a okul öncesi eğitim merkezleri inşa edilecek! Samsun Atakum'a okul öncesi eğitim merkezleri inşa edilecek!

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Hayata geçireceğimiz teknoloji, bilgi erişim, yetenek, üstün çocuklar, okul öncesi eğitim merkezleri ve dijital kütüphaneler ile Atakum'u eğitimin üssü haline getireceğiz" dedi


Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte Final Okulları ile Uğur Okulları'ni ziyaret etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca ve öğretmenlerle bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından Uğur Okulları'na geçti. Zihni Şahin ve beraberindekiler burada Uğur Okulları Kurucusu Necati Tanrıkulu, Genel Müdür Davut Numanoğlu ve İlkadım Kampüsü Müdürü Seyit Ahmet Sulubey ile bir araya geldi. 


BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ

Kendisi de bir eğitimci olan Zihni Şahin, meslektaşlarıyla yaptığı görüşmelerde, 31 Mart sonrası Atakum'u 'eğitim üssü'ne çevirecek projelerini söyledi. Meslektaşlarına, Eğitim ve Teknoloji Merkezi'nden bahseden Zihni Şahin, "Bu merkez çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla oluşturulacak. Burada deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe yer alacak. Merkezde çocuklarımız bilimsel kamplara, atölye çalışmalarına, bilimsel şovlara katılacak" diye konuştu.

 

BİLGİ ERİŞİM MERKEZİ VE DİJİTAL KÜTÜPHANE

Başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere Atakumlular’ın bilgiye erişimini kolaylaştırmak adına dijital kütüphaneler kuracaklarını söyleyen Zihni Şahin, "Bu kütüphanelerde Atakumlular geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır. Çocuklar ve gençler için yeni nesil dijital yetkinliklerin kazandırılmasına yönelik yazılım, robotik ve mekatronik alanlarında eğitim ve etkinlikler ile teknoloji girişimcilerin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarının düzenlendiği Teknoloji ve Yetenek Geliştirme Merkezi de önemli eğitim yatırımlarımızdan birisi olacak" dedi.

 
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE ÇOCUK BAKIM ÜNİTELERİ

Üstün potansiyelli ve özel yetenekli çocuklar için eğitim hizmet binaları kuracaklarını, mevçutların fiziki şartlarının geliştirileceğini de söyleyen Başkan Şahin, "Atakum’da şehrin muhtelif noktalarında kuracağımız Okul Öncesi Eğitim ve Çocuk Bakım Üniteleri ile çalışan ya da çalışmayan ebeveynlerimizin çocukları kaliteli, uygun, sağlıklı, nezih ortamlarda uzman çocuk gelişimcilerinin nezaretinde hizmet alacak" dedi.