Şanlıurfa Halerlibahçe Çarşısı'nda 66 iş yeri yenilendi!

Şanlıurfa Halerlibahçe Çarşısı'nda 66 iş yeri yenilendi! Şanlıurfa Halerlibahçe Çarşısı'nda 66 iş yeri yenilendi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, restorasyon çalışması süren Sakıbın Köşkünde incelemeler yaptı ve ardından iş yerleri yenilenen Haleplibahçe Çarşısını dolaştı.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, restorasyon çalışması süren Sakıbın Köşkünde incelemeler yaptı ve ardından iş yerleri yenilenen Haleplibahçe Çarşısını dolaştı.

Şanlıurfa Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; Şanlıurfa’da yaşayan Şair Sakıp Efendi tarafından yaptırılan tarihi konağın restorasyon çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Beyazgül burada restorasyon çalışmalarına ilişkin de teknik ekiple görüştü. 

BAŞKAN BEYAZGÜL HALEPLİBAHÇE ÇARŞISINI GEZDİ ESNAFLA BULUŞTU

Sakıbın Köşkünün restorasyon çalışmalarını inceleyen Beyazgül, daha sonra Büyükşehir Belediyesince 66 işyeri yenilenen Haleplibahçe Çarşısında esnafları ziyaret etti. 

Haleplibahçe Çarşısında bakım onarım yapılan iş yerlerini gezen Başkan Beyazgül, çarşının yepyeni yüzüyle Şanlıurfalılara hizmet sunacağını belirterek bölge esnafına hayırlı kazançlar diledi.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Haleplibahçe Çarşısında açıklamalarda bulunan Başkan Beyazgül, “66 iş yerimizin sundurmalarını yaptık, elektrik tesisatlarını yeniledik, sigortalarını kendi içlerinde bağladık, su tesisatını sundurmaların üstünde düzenledik. Esnafımızın uzun süredir beklediği bir işlemi gerçekleştirmiş olduk, esnafımıza hayırlı işler diliyoruz” diye konuştu. 

Şanlıurfa Sakıbın Köşkü restore ediliyor!