Sapanca Bisiklet Yolu'nun ihalesi bugün!

Sapanca Bisiklet Yolu'nun ihalesi bugün! Sapanca Bisiklet Yolu'nun ihalesi bugün!

Kentteki yatırımlarına son sürat devam eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü kıyılarına ulaşacak yeni yürüyüş ve bisiklet yolunun ihalesini bugün gerçekleştirecek.Çalışmalarına son sürat devam eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne ulaşacak yeni yürüyüş ve bisiklet yollarının ilk etabı için bugün ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Sakarya Büyükeşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun müjdesini paylaştığı, yürüyüş ve bisiklet yollarının yer alacağı projenin ilk etabı Ayçiçeği Vadisi ile Mithatpaşa Vagon Park arasını kapsıyor. Projenin ihalesi bugün  saat 11.30’da Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binasında yapılacak.

Mithatpaşa Vagon Park arası

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın müjdesini paylaştığı ve bisikletli ulaşımı yaygınlaştıracak yeni bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Sapanca Gölü’ne ulaşacak yeni yürüyüş ve bisiklet yollarının ilk etabı olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden Mithatpaşa Vagon Park arasını kapsayan 10 kilometrelik kısım için 13 Aralık Perşembe günü ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Sağlıklı ulaşım

Karamehmetoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, hemşehrilerimizin farklı aktiviteler ile spor yapabileceği alanlar oluşturma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimize kazandıracağımız 18 kilometrelik bisiklet yolu ağı ile toplam bisiklet yolumuz 39 kilometreye çıkacak. Ayrıca 2020 yılında gerçekleşecek olan Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Sağlıklı ulaşım ve bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına çalışmalarımız devam edecek”