Selçuk Üniversitesi'nden 'rektörlük konutu' açıklaması!

Selçuk Üniversitesi'nden 'rektörlük konutu' açıklaması!Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü tarafından rektörlük konutuyla ilgili bazı sosyal medya hesaplarında ve haber sitelerinde yapılan paylaşımların gerçekle ilgisi olmadığını açıkladı.


Konya Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğünce, rektörlük konutuyla ilgili bazı sosyal medya hesaplarında ve haber sitelerinde yapılan paylaşımların doğru olmadığını açıkladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; rektörlük tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında söz konusu konut ve çevre müştemilatının, 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında ihraç edilen ve tutuklanan önceki dönem rektörü tarafından 2012 yılında yatırım planına alındığı ve 2014 yılında da tamamlanıp kullanılma geçtiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
"Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin'in göreve geldiği tarihten önce yapımı tamamlanan bu alana, Rektörümüzün görev süresi içinde ilave herhangi bir yatırım yapılmamıştır. Bu konut resmi misafirhane olarak devlet protokolünün ağırlanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında bahsedildiği şekilde 'Mercedes' marka bir otomobil de bulunmamaktadır. Üniversitemize 1 Ocak 2016 tarihinden bugüne kadar herhangi bir binek aracı da alınmamıştır. Makam aracı olarak başka bir kurum tarafından kiralanan araç kullanılmaktadır.

Rektörümüzü karalamak, itibarını zedelemek ve üniversitemiz kurumsal kimliğine zarar vermek maksadıyla bu haberleri ve sosyal medya paylaşımlarını yapanlarla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır."