04 / 10 / 2022

Seyrantepe inşaatında 2 işçi hayatını kaybetti!

Seyrantepe inşaatında 2 işçi hayatını kaybetti!

Türk Telekom Arena'nın kanalizasyon çalışması sırasında oluşan göçükte toprak altında kalan 2 işçi hayatını kaybettiİnşaatla bağlantılı olarak sürdürülen kanalizasyon çalışması sırasında göçük meydana geldi. Çalışmayı yürüten işçilerden Gökhan Yavuz (30) ve Raşit Ek (20), toprak altında kaldı. Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, Yavuz ve Ek'in cesetleri itfaiye görevlilerince toprak altından çıkarıldı. Bu arada, olayı duyarak gelen Yavuz ve Ek'in yakınları sinir krizi geçirdi.

GALATASARAY'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Galatasaray Kulübü, Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatıyla bağlantılı olarak sürdürülen kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçük nedeniyle hayatını kaybeden 2 işçi için başsağlığı mesajı yayınladı.

Kulübün internet sitesinden yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: ''İnşaatı devam eden Türk Telekom Arena Stadı'nda, kanalizasyon kazı çalışması sırasında iki çalışanın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Yaşamını yitiren işçilerimize Allah'tan rahmet, başta işçilerimizin aileleri olmak üzere TOKİ'ye, Varyap İnşaat ve Uzunlar İnşaat'a başsağlığı ve sabır diliyoruz.''
Radikal
Geri Dön