Seyrantepe TT Arena fünikülerle Aslantepe'ye bağlanacak!

Seyrantepe TT Arena fünikülerle Aslantepe'ye bağlanacak!Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler şimdi de metro sorununu çözdükleri TT Arena ile ilgili projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Galatasaray, konut projelerinin tam gaz sürdüğü Seyrantepe'yi de fünikülerle Aslantepe'ye bağlayacak.


İlk etapta sponsor bulup stadın çatısını kapatmayı planlayan Galatasaray, konut projelerinin tam gaz sürdüğü Seyrantepe'yi de fünikülerle Aslantepe'ye bağlamak istiyor.


Ada için verdiği sözü tutan Galatasaray yönetimi, olağanüstü genel kurula gitti ve üyelerden "Sosyal tesis yapılsın" yetkisini aldı. Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler şimdi de metro sorununu çözdükleri TT Arena ile ilgili projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı. İşte Arena için düşünülen hamleler: 


ÇATI KAPATILIYOR

Aslantepe'nin üst kullanım hakkına hala sahip olmayan Galatasaray stadın çatısını kapatmaya karar verdi. Yapılan araştırmalar sonucunda 12 milyon Euro maliyet hesaplandı ve sponsor aranmaya başlandı. Dursun Özbek yönetimi hem çatıyı kapatmayı hem de stadın üst kullanım hakkına sahip olmayı planlıyor. 


SPOR SALONU YOLDA

Dursun Özbek'in bir süre önce Ankara'ya gittiği ve TT Arena Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin yanına yapılacak kapalı spor salonu ile ilgili pürüzleri çözdüğü ortaya çıktı. Spor Genel Müdürlüğü ile anlaşma sağlanırken, 12 bin kişilik salon 16 ayda bitecek. Abdi İpekçi'den Aslantepe'ye taşınacak basketbolun yanı sıra voleybol maçları da bu yeni salonda oynanacak. 


MÜZE TAŞINIYOR

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan kulüp müzesinin de Türk Telekom Arena'ya taşınması düşünülüyor. Kazanılan kupalar bu müzede sergilenecek ve düzenlenecek stat turlarında müze sayesinde belirli bir gelir elde edilecek. 


FÜNİKÜLER PROJESİ

Seyrantepe'de stat yakınındaki konut projelerini lehine çevirmeyi planlayan sarıkırmızılı yönetim, füniküler projesine start verecek. (Raylı sistem aracı). TT Arena yakınındaki sitelerin alışveriş merkezlerinden stadın içine fünikülerle ulaşım sağlanacak ve taraftarın maç öncesi Aslantepe'de sosyal hayatına devam etmesi sağlanacak.


Sabah