Soyak'tan genç mühendislere profesyonel destek!

Soyak'tan genç mühendislere profesyonel destek!Sosyal sorumluluk projelerine yoğunlaşan isimlerden biri olan Soyak, yeni mühendis adaylarının daha iyi bir eğitim alabilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) ile işbirliğini devam ettiriyor


Sosyal sorumluluk projelerine yoğunlaşan isimlerden biri olan Soyak, yeni mühendis adaylarının daha iyi bir eğitim alabilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) ile işbirliğini devam ettiriyor. BÜYAP'ın 'Design&Construct çelik Köprü Yarışması'na beşinci kez sponsor olan Soyak, yeni mühendis adaylarının daha iyi bir eğitim almaları için profesyonel destek sağlıyor. Bu kapsamda 14 ile 17 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada gerçek mühendisliğin prototip uygulamaları sergilendi. Projede takımlar halinde yarışan öğrenciler, tasarladıkları köprüleri, zamana karşı yarışarak kurdular.

İlk üçte Hırvatistan da var
Dört gün süren etkinliğin sonunda yarışmada birinciliği İstanbul Kültür Üniversitesi 'nden Steel Fighters adlı ekibin kazandığı yarışmada Karadeniz Teknik Üniversitesi 'nden Haliç adlı ekip ikinci sırada yer alırken, yarışmaya Hırvatistan 'dan katılan University of Zagreb 'in Team K adlı ekibi ise üçüncü oldu.        

Türkiye 'nin farklı üniversitelerinden öğrencilerin takımlar olarak katıldığı yarışmada, Soyak Holding yöneticilerinden İnşaat Mühendisi Ümit Saraçoğlu da jüri üyesi olarak yer aldı. Saraçoğlu, “Gençlerin heyecanı, bizlerin tecrübesiyle birleşince, ortaya değerli çalışmalar çıkıyor ” dedi.