Spine Towerın temeli atıldı!

Spine Towerın temeli atıldı!

Enerji ve madencilikte 40 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Soma Grubunun gayrimenkul proje geliştirme şirketi Tilaga A.Ş, Maslakta yükselen prestij projesi Spine Towerın temelini attıMimari tasarımından, sosyal donatılarına ve yapı güvenliğine kadar birçok ilk uygulamayı İstanbulla tanıştıracak olan ve hedeflenen satış oranına şimdiden ulaşan Spine Tower, 2013 yılında tamamlanacak. Spine Towerın ana yükleniciliği Soma İnşaat A.Ş tarafından üstlenildi.

İstanbulun çekim merkezi Maslakta yükselecek olan ve şehrin merkezinde, doğayla iç içe, modern bir yaşam ortamı sağlayacak olan Spine Towerın temeli atıldı. Tilaga A.Ş.nin prestij projesi olan Spine Tower, 9u yer altında, 47si yer üstünde olmak üzere toplam 56 kattan oluşacak. Gayrimenkul sektörüne yepyeni bir boyut katacak olan Spine Tower, şimdiden yoğun ilgi görerek hedeflenen satış miktarına ulaştı. Ana yükleniciliği Soma İnşaat A.Ş. tarafından üstlenilen Spine Towerın 2013 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Yenilikçi dizaynı ve teknolojisiyle Türkiyenin benzersiz yapılarından biri olacak Spine Towerın ayrıcalıkları arasında, İstanbulun merkezine, çevreyoluna, popüler alışveriş merkezlerine,  metroya ve Maslakın iş dünyasına hâkim konumu, 360 derecelik panoramik bakış açısıyla Marmaradan Karadenize, Leventten Peraya uzanan eşsiz görüş açısı yer alıyor.

Denizden yüksekliği 300 metre, yerden yüksekliği 191 metreye ulaşan Spine Tower, 9 bin metrekarelik taban üzerinde, 140 bin metrekarelik kapalı, 12 dönümlük yeşil alana sahip. Farklı özellik ve boyutlarda 80 dairenin yer aldığı Spine Towerda rezidans büyüklükleri 133 1200 metrekare aralığında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 7+1 ve 8+1 seçenekleri bulunuyor.

Spine Tower, şehir merkezinde yemyeşil bir vaha içinde yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, tenis kortları ile 30. katta yer alan fitness merkezi, havuz, SPA, sağlık merkezi gibi ayrıcalıklar sunacak. Ayrıca, food court alanları, private banking/vault hizmeti, özel otopark, gurme market, toplantı salonları, temizlik servisi gibi hizmetler de yer alacak.

Tasarımı 2Design tarafından gerçekleştirilen Spine Tower projesi, akademisyenler, saygın üreticiler ve tasarımcıların 3 yıllık çalışmasıyla şekillendi. Türkiyede ilk kez kullanılan 80 sınıf beton, depreme karşı yüksek güvence sağlıyor. Rüzgar test değerleri mucidi Prof. Ruscheweyh, Spine Towera özel kusursuz bir rüzgar optimizasyonu sağladı. Avrupanın en önemli düşey ve yatay sirkülasyon uzmanı Jappsen, saniyede 6 metre hız ve en az bekleme süresine sahip asansör sistemini kurdu. Saygın bina cephesi tasarımcısı Purz ise, her katta açılabilir kanatlar dizayn ederek, bu yükseklikte bir binada ilk kez doğal hava sirkülasyonundan faydalanılmasını mümkün kıldı.


http://www.spine-tower.com/

0212 290 34 10