SPK'dan Vakıf Varlık Kiralama'nın 320 milyon TL kira sertifikası ihracına onay! 

SPK'dan Vakıf Varlık Kiralama'nın 320 milyon TL kira sertifikası ihracına onay!  SPK'dan Vakıf Varlık Kiralama'nın 320 milyon TL kira sertifikası ihracına onay! 

Vakıf Varlık Kiralama tarafından 320 milyon TL tutarında, 110 gün vadeli kira sertifikaları ihracı için SPK tarafından onaylanan tertip ihraç belgesi yayınlandı...Vakıf Varlık Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) tertip ihraç belgesi hakkında açıklama yaptı.

Vakıf Varlık Kiralama'nın yurt içinde, halka arz edilmeksizin tahsisli şekilde satışa sunulmak üzere, 320 milyon TL tutarında, 110 gün vadeli, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları ihracı için SPK tarafından onaylanan tertip ihraç belgesi yayınlandı.

Vakıf Varlık Kiralama A.Ş.'nin KAP açıklaması:
Şirketimizin yurt içinde halka arz edilerek veya halka arz edilmeksizin nitelikli ve/veya tahsisli olarak yatırımcılara satılmak üzere 12.000.000.000.-TL (OnİkiMilyarTürkLirası) ihraç tavanı içinde farklı tertip, vade ve türlerde kira sertifikası ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'na yaptığı başvuru, SPK'nın 26.12.2019 tarih ve 76/1667 sayılı kararı ile onaylanmıştı. Bu izahname kapsamında, Şirketimiz tarafından yurt içinde, halka arz edilmeksizin tahsisli şekilde satışa sunulmak üzere, 320.000.000.-TL (ÜçYüzYirmiMilyonTürkLirası) tutarında ve azami 110 gün vadeli, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları ihracı için SPK tarafından onaylanan Tertip İhraç Belgesi ekte sunulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Tertip ihraç belgesi için tıklayın