Süleyman Çetinsaya Naci Yazgan Üniversitesi’ne Kültür Merkezi bağışladı!

Süleyman Çetinsaya Naci Yazgan Üniversitesi’ne Kültür Merkezi bağışladı! Süleyman Çetinsaya Naci Yazgan Üniversitesi’ne Kültür Merkezi bağışladı!

Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne bağışladığı Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla düzenlenen törende hizmete girdi...Artaş  Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne bağışladığı Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla düzenlenen törende hizmete girdi.


Avrupa Konutları markalı konut projeleriyle gayrimenkul sektörünün önde gelen firması Artaş Grubu, sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor.


Abdullah Gül Üniversitesi’nin inşasında büyük katkı sahibi olan Süleyman Çetinsaya Kayseri’de inşa ettiği deneysel ve klinik araştırma merkezi, kan merkezi, üniversite sosyal tesisleri ardından Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne de Kültür Merkezi inşa etti. Kültür Merkezi’nin açılışı ise geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla düzenlenen törende oldu.


Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan ve 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Kültür Merkezi’nin açılış töreninde; “Artaş Grubu olarak her yıl sosyal sorumluluk sosyal sorumluluk projelerimizin olmasına özen gösteriyoruz. Camiler, okullar, üniversite kampüsleri, sağlık ocakları gibi kamu binalarıyla  halkımıza maksimum faydayı sağlamak istiyoruz. Açılışını yaptığımız Kültür Merkezi’nin de tüm Kayserililere ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu Kültür Merkezi’nin hizmete girmesinde katkısı geçen tüm dostlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum."


Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren ve Kayseri’nin bir üniversite kenti olduğunu vurgulayan Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; “Kentte 4 üniversitenin gerçekleşmesine katkıda  bulunan hayırseverlere teşekkür ederim. Kayserili hayırseverler sadece üniversitelere değil, araştırma merkezleri, liseler, hastaneler yaptırdı. Ben, Cumhurbaşkanı olarak kimseye ‘şunu yaptırın’ demedim. Kayseri, hayırsever vatandaşlarımızla bir üniversite şehri oldu.” dedi. Şehre yaptığı yatırımlardan ve sosyal sorumluluk projelerinden dolayı da Süleyman Çetinsaya’ya teşekkürlerini ileten Gül, Kayseri’nin hayırseverlerle güçlenmiş örnek bir şehir olduğunu belirtti.