30 / 06 / 2022

Sunset İncek’e World Architecture Community ödülü!

Sunset İncek’e World Architecture Community ödülü!

Ülkealan Yapı imzası ile İncek’te hayata geçirilen Sunset İncek projesi dünyanın önde gelen mimari tasarım ödüllerinden "World Architecture Community" tarafından düzenlenen yarışmada "Designed" dalında ödül kazandı...Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği World Architecture Community  tarafından düzenlenen yarışma sonrası ödüller sahiplerini buldu.

“Designed” dalında ödüle layık görülen proje ise Başkent’te yükselen Sunset İncek projesi oldu. Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş’nin 3. Kuşak temsilcisi Tolga Ülkealan "Böyle bir ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşıyoruz. “Designed” dalında ödül sahibi olmak projemizin değerine değer katıyor. Projemizi tasarlarken her bir detayı incelikle düşünerek hareket ettik. Sunset İncek Ankara’nın en gelişen lokasyonlarından İncek’te yer alıyor. Bu özelliği ile sadece bugüne değil geleceğe yatırım olarak da ön plana çıkıyor. Projemiz toplam 50,451,81 m² inşaat alanına sahip olup 2 kule ve 1 yatay bloktan oluşuyor. Hayata geçirdiğimiz 139 bağımsız bölüm ve 12 cadde mağazası ile de hayatın içinde bir yaşam sunuyoruz. 2+1, 3+1+1, 5+1+1 ve 6+1+1 daire seçeneklerinin bulunduğu projemiz, +1 konsepti ile geniş mekânlarda konfor sunuyor” şeklinde konuştu.

Güneş ışığı odaklı yaşam

Tolga Ülkelan, Sunset İncek’te sosyal tesis gibi detaylarında en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü söyeldi. Ülkelan "Bloklardaki daire yerleşimleri, cephe açıları, yeşil alanlar, her daire için bağımsız kapalı otopark ve sosyal tesisler gibi tüm beklenen niteliklerin en iyi şekilde karşılanmasını sağlamak için özenle çalıştık. Güneş ışığı odaklı konumlandırdığımız projemizde, yeşilin tonları ile buluşacak şekilde yaşam alanlarını planladık. Bu noktadan hareketle 6 bin 950 metrekarelik bir alanı yeşil alana ayırdık.Sadece çocuklara ait çocuk oyun alanları, yapay gölet, yürüyüş yolları ile ıhlamur ve kiraz ağaçlarının yer aldığı peyzaj alanları bulunmaktadır. Sunset İncek, yeşil doğası ve muhteşem gün batımı ile huzuru yaşatacak" dedi.

http://sunsetincek.com/