Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması için başvurular başlıyor!

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması için başvurular başlıyor! Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması için başvurular başlıyor!

Rönesans Holding’in bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor.


Başarmak için dönüşümün ve yeniliğin gücüne inanan Rönesans Holding, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasıyla geleceğin profesyonelleri olan üniversite öğrencileriyle buluşacak. Nisan ayı itibarıyla başvuruları başlayan yarışmanın proje teslimi, 16 Ağustos 2019'a kadar yapılacak.

Gelecek nesillerin daha sağlıklı çevre dostu yapılarda yaşamasını sağlamak için üniversite öğrencilerine “sürdürülebilirlik” kültürünü kazandırmak için başlatılan yarışmada gençlerden, doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamasında sürdürülebilir ve sosyal girişimciliği öne çıkaran projeler hazırlamaları bekleniyor. Yarışmada dereceye giren gençler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding bünyesinde staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansı da yakayacak.

Bu yılın konsepti “Kentsel Etkileşim Merkezi”

Global başarı hikayesinden kazandığı deneyimi sosyal sorumluluk projeleriyle gençlere aktaran Rönesans Holding’in her yıl gerçekleştirdiği yarışma, “Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla yola çıkıyor. Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik teması ve sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında oluşturulan yarışmaya, 2019'da Kentsel Etkileşim Merkezi konsepti ile mimari, mühendislik ve sosyal açıdan geliştirilmiş karma projeler katılabiliyor. Özellikle sosyal girişimcilik yönü kuvvetli, yaşadığı toplumda ortaya çıkan sosyal aksaklıkların farkında olup, akla gelmeyen ya da cesaret edilmeyen bir yaklaşımla hazırlanan projelerin öne çıkacağı belirtiliyor.

Sürdürülebilir Gelecek İçin Hedef 100 Bin Genç

Sürdürülebilirliği kurumsal kültürünün merkezine koyan Rönesans Holding, bugüne kadar 10 binin üzerinde projenin katıldığı yarışma öncesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteleri ziyaret ediyor ve düzenlediği seminerlerle sürdürülebilirlik kültürünü yaygınlaştırmayı planlıyor. Geleceğin mimar ve mühendislerine sürdürülebilirlik kavramının aktarılmasının hedeflendiği proje ile bugüne kadar Erzurum’dan Antalya’ya, Diyarbakır’dan Edirne’ye birçok üniversitede eğitim gören binlerce öğrenciye de ulaşıldı. Rönesans’ın hedefi projenin 5. yılında “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” projesiyle 100 bin gence dokunmuş olmak.

İlk 3’e giren ekipleri ödüller bekliyor

Yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama eğitimi alan tüm öğrenciler katılabiliyor. Yarışmacıların bireysel ya da en fazla 5 kişiden oluşan ekiplerle katılabileceği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması”yla ilgili daha detaylı bilgiye surdurulebilirlik.ronesans.com web sitesinden ulaşılabiliyor.

Aynı site üzerinden online olarak başvuruların yapılabileceği yarışmada kazananlar, para ödülünün yanı sıra Rönesans bünyesinde staj, İstanbul’da 2 gün devam edecek workshop çalışmalarına katılım ve İnsan Kaynakları simülasyon fırsatlarına da ulaşacak.