Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi tamamlanıyor!

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi tamamlanıyor! Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi tamamlanıyor!

Sıraselviler ve Gümüşsuyu istikametlerinden Taksim Meydanı'na ulaşımı sağlamak amacıyla yol düzenlemesi yapılmaktadır. Bu çalışma ile Sıraselviler ve Gümüşsuyu Caddeleri'nden gelen araçlar AKM önünden geçerek Mete Caddesi'ne bağlanacak.İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu onaylı projeler doğrultusunda Tarlabaşı Bulvarı – Cumhuriyet Caddesi'nde araç trafiği yer altına alınmış ve Taksim'de toplamda 98.000 m2’lik yayalaştırılmış alan elde edildi. Bu sayede Gezi Parkı, Oteller bölgesi, Taksim meydanı ile İstiklal Caddesi’ne kesintisiz yaya erişimi sağlandı. 


Tarlabaşı Bulvarı – Cumhuriyet Caddesi araç trafiğinin yer altına alınmasını kapsayan imalatların Eylül ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.


Ayrıca Taksim Meydanında yapılan düzenleme ile birlikte meydandaki mevcut otobüs durakları da yer altına alınarak  bu alan da meydana katıldı.  Bu kapsamda Sıraselviler ve  Gümüşsuyu istikametlerinden Taksim Meydanı'na ulaşımı sağlamak amacıyla yol düzenlemesi yapılıyor.İBB