Tatlıses'in oteli icradan satılacak

Tatlıses'in oteli icradan satılacakİbrahim Tatlıses'in Kuşadası'nda bulunan oteli icradan 15 milyon YTL'ye satışa çıkarıldı


İbrahim Tatlıses ile Kuşadası'ndaki 4 yıldızlı Tatlıses Oteli'nin, mobilya ve mefruşat işlerini gerçekleştiren Doğtaş firmasıyla iki yıl devam eden hukuki süreç tamamlandı. Buna göre Tatlıses'in Kuşadası Çevre Yolu üzerindeki "Tatlıses Oteli" 20 Ekim tarihinde satışa icradan satılacak.

Doğtaş Mobilya'nın 2006'da otelin dekorasyon, mobilya ve mefruşat işlerini yapmasının ardından İbrahim Tatlıses, çalışmaların zamanında bitmemesini öne sürerek borcu olan yaklaşık 3 milyon YTL'yi ödemeyince firma Kuşadası 2.İcra Dairesine başvurarak Tatlıses Otel'e 28 Aralık'ta haciz koydurmuştu. Yaklaşık 2 yıl süren hukuk süreci  sonuçlandı ve Tatlıses Otel 15 milyon YTL'ye satışa çıkarıldı.

3 milyon 399 metrekare arsa üzerine inşa edilen 5 katlı Tatlıses Otel'in bodrum katında, mutfak, çamaşırhane, kazan dairesi, masaj salonu, ambar, sauna, hamam, fitness center ve çok amaçlı salon bulunuyor. Zemin katta ise lobi, resepsiyon, restoran, muhasebe, vitamin bar, dinlenme salonu, alışveriş mağazası ve 10 adet iki yataklı balkonlu oda yer alıyor. 1 katta 27 oda, internet cafe ve dinlenme odası, diğer katlarda ise 4 adet suit ve 4 adet engelli odası ile beraber toplam 112 oda ve 4 kat ofisi mevcut.

Açık arttırma suretiyle yapılacak ihale, 20 Ekim 2008 Pazartesi günü Kuşadası 1. İcra Müdürlüğü'nde yapılacak. İlk satışta alıcı bulunmaması halinde söz konusu otel 30 Ekim 2008 Perşembe günü yüzde 40 düşük bedelle ikinci ihale yapılacak.

Seda Tabak/ Emlakkulisi.com