Tekirdağ Süleymanpaşa'da kaçak yapılaşmaya izin yok!

Tekirdağ Süleymanpaşa'da kaçak yapılaşmaya izin yok!Tekirdağ'ın Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, kaçak yapılaşmaya karşı denetimlerini sürdürüyor. Bölgedeki kaçak yapılaşmaya taviz verilmiyor.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, ilçe sınırlan içerisinde yaptığı denetimlerle kaçak yapılaşmalara göz açtırmıyor. İlçe sınırları içerisinde hali hazırda inşaatı devam eden ruhsatlı yapılarda, iş güvenliği ve yapı ruhsatı kontrolü yapan ekipler bir yandan da bütün mahalleleri tek tek gezerek kaçak inşaatlara idari işlem yapmaya devam ediyor. 


İŞ VE İNSAN GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ DİLE GETİRİLDİ 

Süleymanpaşa Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve İmar Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan imar inşaat kontrol ekipleri, iki ayrı gurup halinde şehrin dört bir yanına yeni yapılan inşaat sahalarındaki denetimlerinin yanı sıra iş ve insan güvenliği konusunda da uyarılarda bulunuyor. 


MİMARİ PROJE DIŞINA ÇIKAN İNŞAATLARA DUR DENİLDİ

Kaçak yapıyı temel aşamasında tespit etmeyi hedefleyen imar inşaat kontrol ekipleri, izinsiz konteyner ve prefabrik yapılar ile Süleymanpaşa Belediyesi'ne başvurarak normal çatı izni alıp mimari projeye aykırı çatı yapan bina sahiplerine de idari işlemler uyguluyor. 


KAÇAK YAPILAŞMAYA TAVİZ YOK 

Kaçak yapılaşmaların hafta sonları daha çok arttığını belirten ekipler, yapılan kontrollerin daha sıkı bir şekilde devam edeceğinin altını çizerken kaçak yapılaşma ve proje dışı uygulamalara asla taviz verilmeyeceğini, ruhsatsız olarak inşaat yapmamaları konusunda vatandaşların uyarıldığını belirtti. 


Tekirdağ Şafak Gazetesi
Haber Tekirdağ Pusula Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri ilçe sınırları içerisinde yaptığı denetimlerle kaçak yapılaşmalara göz açtırmıyor. Süleymanpaşa ilçesi sınırları içerisinde halı hazırda inşaatı devam eden ruhsatlı yapılarda, ış güvenliği ve yapı ruhsatı kontrolü yapan ekipler bir yandan da bütün mahalleleri tek tek gezerek kaçak inşaatlara idari işlem yapmaya devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve İmar Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan imar inşaat kontrol ekipleri, ıkı ayrı gurup halinde şehrin dört bir yanına yeni yapılan inşaat sahalarındaki denetimlerinin yanı sıra iş ve insan güvenliği konusunda da uyarılarda bulunuyor. Mimarı proje dışına çıkan inşaatlara dur denildi Kaçak yapıyı temel aşamasında tespit etmeyi hedefleyen imar inşaat kontrol ekipleri, izinsiz konteyner ve prefabrik yapılar ile Süleymanpaşa Belediyesi'ne başvurarak normal çatı izni alıp mimari projeye aykırı çatı yapan bıııa sahiplerine de idari işlemler uyguluyor. 

Kaçak yapılaşmaların hafta sonları daha çok arttığını belirten ekipler, yapılan kontrollerin daha sıkı bir şekilde devam edeceğinin altını çizerken kaçak yapılaşma ve proje dışı uygulamalara asla tavız verilmeyeceğini, ruhsatsız olarak inşaat yapmamaları konusunda vatandaşların uyarıldığını belirttiler. 


Tekirdağ Pusula Gazetesi