Çukurova Balkon

The Marmara'da hedef `10 yılın sonunda 40 otel'

The Marmara'da hedef `10 yılın sonunda 40 otel' The Marmara'da hedef `10 yılın sonunda 40 otel'

The Marmara Genel Koordinatörü Serdar Alp Turan 10 yılın sonunda 40 otele ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


The Marmara Hotel & Residence Genel Koordinatörü Serdar Alp Turan, uluslararası otel zinciri olmayı hedefleyen The Marmara Hotel ve Residence'nin hedefinin 10 yılın sonunda 40 otele ulaşmak olduğunu bildirdi. Turan, The Marmara Hotels & Residence'nin faaliyetleri ve hedeflerine ilişkin düzenlenen basınla sohbet toplantısında yaptığı konuşmada, grubun bünyesinde Taksim, Pera, Bodrum, Antalya, Şişli ve Manhattan'da 6 otel, Pendik, Suadiye ve Çamlıca'da 3 Residence ve Esma Sultan olmak üzere 10 tesisin bulunduğunu kaydetti.

"Grup olarak hedef büyüttük"

Bir Türk otel zinciri olarak uluslararası sahada büyümek hedefiyle 2003 yılında kurumsallaşma süreci başladığını, otelcilik işlerinin profesyonel bir yönetime emanet edildiğini anlatan Turan, önümüzdeki dönemde bir hissedarlar kurulunun da devreye girmesinin planlandığını söyledi. Turan, profesyonel yönetime geçilmesinin ardından grubun hedef büyüttüğünü, ana stratejinin ise şehir otelciliğine odaklanmak olarak belirlendiğini ifade ederek, uluslararası otel zinciri olmayı hedefleyen grubun yol haritasında 10 yılın sonunda 40 otele ulaşmak olduğunu bildirdi. Hedeflenen bölgeler arasında Türkiye'de İstanbul başta olmak üzere ekonomisi canlanmaya başlayan tüm şehirler, yurt dışında ise ABD'de New York, önemli Avrupa metropolleri ve özellikle Türk iş adamlarının sürekli gittiği Sofya, Bakü, Bükreş ve St. Petersburg gibi şehirlerin yer aldığını belirten Turan, halka açılmayı da planladıklarını söyledi.


"Ankara'da arayışımız var"

Dünyada geçen yıl 898 milyon kişinin seyahat ettiğini, Türkiye'yi ise 23 milyon kişinin ziyaret ettiğini belirten Turan, şehirlere göre dağılımda Antalya'nın yüzde 31.24'lük payı ile ilk sırada bulunduğunu, İstanbul'un ise yüzde 27.65'lik paya sahip olduğunu söyledi. İstanbul'daki yeni otel yatırımları hakkında da bilgi veren Turan, Avrupa yakasında 18, Anadolu yakasında 16 otel olmak üzere toplam 34 proje bulunduğunu söyledi. İstanbul'a otel yatırımlarının genişletilmesinde yarar olduğunu söyleyen Turan, ancak nitelikli olmayan otel yatırımlarının yatırımcılara zarar verebileceğinin altını çizdi. Turan, gelecek yıl içinde otelin tamamen yenilenmiş olarak hizmet vereceğini söyledi.

Sabah