TOKİ Açık Arttırmayla Konut Satacak

TOKİ Açık Arttırmayla Konut Satacak

Türkiye genelindeki 544 gayrimenkul açık arttırma ile satılacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 


TOKİ mülkiyetinde bulunan toplam 544 adet taşınmaz, 29 Kasım 2007 tarihinde gerçekleştirilecek açık artırma ile satılacak. Ankara, İstanbul, Balıkesir, Eskişehir, Adana, Tekirdağ, Manisa, Bursa, İzmit, Kırklareli, Afyon, Muğla, Kütahya, Amasya, Uşak ve Y0zgat gibi çok sayıda ilde satışa çıkarılacak gayrimenkuller arasında ağırlıklı işyeri olmak üzere çok değişik büyüklüklerde daire ve müstakil villalar bulunuyor.


Muhammen bedelleri 7 bin YTL ile milyon 522 bin YTL arasında değişen gayrimenkuller arasında Ankara'da meclis lojmanlarındaki konutlar dikkat çekiyor. Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Satış işlemleri ise Eskidji tarafından yapılacak.


BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER


- Fotoğraflı nüfus cüzdanı örneği.
- Vatandaşlık ve vergi sicil numaraları.
- Yetkili banka şubelerine muhammen bedeli 100 bin YTL'ye kadar olan gayrimenkuller için 5 bin YTL, muhammen bedeli 100 bin YTL ile 200 bin YTL arasında olanlar için 10 bin YTL, muhammen bedeli 200 bin YTL'nin üstünde olan taşınmazlar için 50 bin YTL katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.
- Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgil belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname.
- Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri.
- Alıcılar başvuru sırasında "Açık Artırma Satış Şartnamesini mzalayacaklar.


SATIŞ TAKVİMİ


- Başvuru alınması-başvuru bedelinin yatırılması: 23 Kasım - 29 Kasım 2007
- Açık arttırma: 29 Kasım 2007
- Alıcı  olmayanların teminatlarının işlemleri: 06 Aralık 2007 tarihinden itibaren
- Sözleşmelerin imzalanması: İhale onayından sonra ayrıca  bildirilecek.
- 29 Kasım 2007 tarihinde (açık artırma gününde) Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Eskidji aracılığı ile başvuru yapılabilir.


Tarih: 29 Kasım 2007


Yer: İstanbul Eskidji merkezi-Yenibosna,  Ankara  Toki Bilkent Salonu'ndan canlı bağlantı, İzmir   Alsancak'ta Eskidji Bölge Ortaklığı'ndan ses bağlantısı, Eskişehir'de Atıskan Otel


Saat: 15:00


Tel: 444 45 45
Web:
http://www.toki.gov.tr/

pus