TOKİ Ankara, Adana, Malatya ve Antalya`da 1.720 konut yaptıracak

TOKİ Ankara, Adana, Malatya ve Antalya`da 1.720 konut yaptıracak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara-Mamak, Adana-Kürkçüler, Malatya-Darende ve Antalya-Kepez'e konut yaptırmak için ihale açtı.


TOKİ tarafından daha önce duyurusu yapılan Afyon-Çay, Isparta-Gönen ve Ankara-Kalecik'te yaptırılacak olan konut ve sosyal donatı inşaatı ihalelerini ise kazanan firmalar belli oldu.

Malatya Darende'ye tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 196 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle ticaret merkezi, cami, genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatı yaptırılacak.

Yer tesliminden itibaren toplam 480 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi, 3 Mart 2008 tarihinde saat 14.00'de TOKİ'de "açık ihale usulü" ile yapılacak. Söz konusu ihaleye tüm istekliler katılabilecek.

-ANTALYA-KEPEZ-

TOKİ Antalya Kepez'e 392 adet konut, genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı yaptıracak.

Yer tesliminden itibaren toplam 480 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi, 13 Mart 2008 tarihinde saat 14.00'de TOKİ'de "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek.

Tüm isteklilere açık olan ihalede, yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak.

İhale, tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 392 adet konut, genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatlarını kapsıyor.

-ANKARA-MAMAK-

Ankara Mamak'a ise 510 adet konut, 16 derslikli ilköğretim okulu ve cami ile adaiçi genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatları yaptırılacak.

Tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 510 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle ilköğretim okulu, cami, genel, adaiçi altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatına tüm istekli firmalar girebilecek.

Buna göre, ihalede yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak. İşin toplam süresi yer tesliminden itibaren 510 gün olarak belirlendi.

İhale, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığında 10 Mart 2008 tarihinde saat 14.00'de "açık ihale usulü" ile yapılacak.

-ADANA KÜRKÇÜLER TARIMKÖY KONUTU-

TOKİ,  Adana  Kürkçüler'e konvansiyonel kalıp sistemiyle 97 adet tarımköy konutu, ticaret merkezi, 5 derslikli ilköğretim okulu, cami, şadırvan, sağlık ocağı, altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatını yaptıracak.

Yer tesliminden itibaren toplam 450 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi 19 Şubat 2008 tarihinde saat 14.00'de TOKİ'de "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek. Söz konusu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek.

-İHALE ŞARTLARI-

TOKİ'nin Ankara-Mamak, Adana-Kürkçüler, Malatya-Darende ve Antalya-Kepez'e yaptıracağı konut, tarımköy konutu sosyal donatı, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri için açtığı ihalelere katılmak isteyenler şartnameyi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-İhale Dairesi Başkanlığından görebilecekleri gibi her iş için ayrı bedel ödeyerek aynı yerden temin edebilecekler.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları, belirtilen ihale tarihlerinde, ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek.

Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

Her iş için tamamına teklif verilecek olan ihalede katılımcılar, teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

-TOKİ'NİN SONUÇLANAN İHALELERİ-

Öte yandan İdare, daha önce muhtelif tarihlerde duyurusunu yaptığı Afyon-Çay, Isparta-Gönen ve Ankara-Kalecik'e yaptırılacak konut ve sosyal donatı ile çevre düzenlemesi inşaatı ihalelerini sonuçlandırdı.

Buna göre Afyon Çay'a tünel kalıp sistemi ile betonarme karkas 176 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemi ile betonarme karkas 1 adet ticaret merkezi ve cami inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi için açılan ihaleyi toplam 8 milyon 896 bin 418 YTL Bedelle "Livanel Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi" ile "Feza İnşaat Ticaret Turizm Sanayi Limited Şirketi" iş ortaklığı kazandı.

İşin başlangıç tarihi 11 Ocak 2008, bitiş tarihi ise 4 Nisan 2009 olarak belirlendi. Toplam 3 firmanın teklif verdiği ve bu tekliflerden tümünün geçerli

sayıldığı ihale, 3 Aralık 2007 tarihinde açık ihale usulü ile yapılmıştı.

-ISPARTA GÖNEN-

Isparta Gönen'e 128 adet konut, 1 adet ticaret merkezi ve cami inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi için açılan ihale ise toplam 5 milyon 160 bin 600 YTL bedelle sonuçlandı.

Açık ihale usulü ile 10 Aralık 2007 tarihinde yapılan ihaleyi söz konusu bedelle, "İskar İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş." kazandı.

Toplam 5 firmanın teklif verdiği ve bu tekliflerden 4 adedinin geçerli sayıldığı ihalede işin başlangıç tarihi 14 Ocak 2008, bitiş tarihi ise 8 Mart 2009 olarak belirlendi.

Söz konusu ihale ile tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 128 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle betonarme karkas 1 adet ticaret merkezi ve cami inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi yaptırılacak.

-ANKARA-KALECİK-

TOKİ'nin,  Ankara  Kalecik'e tünel kalıp sistemi ile betonarme karkas 112 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemi ile betonarme karkas 1 adet ticaret merkezi inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi için açtığı ihaleyi ise toplam 5 milyon 75 bin YTL bedelle "Merve İnşaat Taahhüt Mühendislik Nakliyat Ticaret Limited Şirketi" kazandı.

Açık ihale usulü ile 28 Kasım 2007 tarihinde yapılan ihalede işin başlangıç tarihi 8 Ocak 2008, bitiş tarihi ise 1 Nisan 2009 olarak belirlendi.

Söz konusu ihale için toplam 7 firma teklif vermiş, komisyon bu tekliflerin 5 adedini geçerli saymıştı.