TOKİ Bursa Hamitler'de kuralar çekildi!

TOKİ Bursa Hamitler'de kuralar çekildi! TOKİ Bursa Hamitler'de kuralar çekildi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Hamitler Mahallesi'nde yaptırılan ikinci etap toplu konutların sahiplerini belirlemek için kura çekildiKura sonuçlarının tam listesi için tıklayınız!

Hamitler Mahallesi'nde ilk etabı tamamlanan ve sahiplerine teslim edilen toplu konutların ardından ikinci etapta inşaatı devam eden 992 konutun sahipleri, Atatürk Spor Salonu'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin katılımıyla yapılan çekiliş sonucunda belirlendi.

Alt gelir grubuna hitap eden 992 konut için başvuruda bulunan 11 bin 60 kişi arasından yapılan çekilişte ilk kurayı Altepe çekti. Altepe, bugünün çok heyecanlı bir gün olduğunu belirterek, herkese şans diledi.

Muhalefetin hükümeti ve belediyeleri zaman zaman konut projeleri ile ilgili eleştirdiğini ifade eden Altepe, "Ev yapmak hükümetin işi değildir denilse de bunu halk istiyor. Biz de yapıyoruz. Sosyal sorumluluk gereği halkın ihtiyaçlarını gidermek bizim en önemli görevlerimizden biridir. Yeni arsalar üreterek halkımızın düşük taksitlerle ev sahibi olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Çekiliş sonucunda konut almaya hak kazananlar 3-31 Ağustos tarihlerinde TOKİ'nin belirleyeceği bankada sözleşmelerini yapacaklar. Konut sahipleri, Hamitler Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında 2 oda 1 salon nitelikli brüt 84,39 metrekare büyüklüğündeki dairelere, konumlarına göre 15 yıl vadeli, 335 TL ile 426 TL arasında aylık ödemelerde bulunacak.

Zorunlu yüzde 12 peşinatın dışında hak sahipleri, verecekleri peşinatlar oranında en fazla 180 ay taksitle konutlarına sahip olabilecek. Hak sahiplerinden peşinatın yüzde 6'sı sözleşme tarihinde, diğer yüzde 6;'ı ise 3 ay sonra tahsil edilecek.
AA

İlgili haber

TOKİ Bursa Hamitler'de kuralar çekiliyor!