Türk müteahhitleri, Dağlık Karabağ'ın imarına destek vermek istiyor!

Türk müteahhitleri, Dağlık Karabağ'ın imarına destek vermek istiyor!Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Dağlık Karabağ'ın yeniden imar çalışmalarında destekte bulunmak istediklerini dile getirdi. 


TMB Başkanı Mithat Yenigün TMB Başkanı Mithat Yenigün, Irak'ta uzun zamandır bekleyen inşaat ihtiyacına en hızlı çözümün Türk mühendislik ve müteahhitlik firmaları dile getirdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  projeleri hakkında açıklama yapan Yenigün, "Bu arzu ve düşüncelerimizi, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin ülkemizi ziyareti vesilesiyle 17 Aralık'ta Ankara'da Türk iş insanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda ifade etme fırsatı bulduk. Aynı şekilde Libya için de en etkili çözümü yine Türk müteahhitlik firmaları üreteceklerdir" şeklinde konuştu. 

Türk müteahhitleri, Dağlık Karabağ

Yenigün, pazar çeşitlendirilmesi için özellikle Sahra Altı Afrika ülkelerinde kalkınma planları çerçevesinde sürdürülecek projelerden önemli bir pay almayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Lider pazarımız Rusya, önümüzdeki dönemde de bizim için önemli olacaktır. Ayrıca Dağlık Karabağ’da ortaya çıkacak ihtiyaçlar ile yeniden imar çalışmalarında Türk müteahhitlerin aktif rol üstlenmeleri ve Azerbaycan ekonomisine en iyi şekilde katkıda bulunmaları, önümüzdeki yıl için önceliklerimiz arasında yer alacaktır." değerlendirmelerini yaptı. 

Türk müteahhitleri 11 ayda 10.4 milyar dolarlık proje üstlendi!