17 / 08 / 2022

Türk Telekom, Yeni Havalimanı'nı dünyaya bağlayacak!

Türk Telekom, Yeni Havalimanı'nı dünyaya bağlayacak!

Türk Telekom, bugün açılışı gerçekleştirilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda en yeni teknolojileri ve güçlü altyapısı ile hazır olacak.Türk Telekom, bugün hizmete açılacak olan Yeni Havalimanı'nda en yeni teknolojileri ve güçlü altyapısı ile hazır olacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Türk Telekom'un yaptığı açıklamaya göre, güçlü ve kaliteli bir iletişim altyapısı kurmak için aylar öncesinden çalışmalarını başlatan Türk Telekom, bugün açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda, en yeni teknolojileri ve fiber hızında güçlü altyapısı ile hazır olmuş olacak.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelecek misafirler, çalışanlar ve tüm ziyaretçiler, Türk Telekom’un sabit ve mobil şebekedeki üstün teknolojik çözümleri, güçlü ve kesintisiz fiber altyapısı ile kaliteli iletişim hizmetleriyle dünyaya bağlanacak. Önümüzdeki yıllarda 5G servislerini de sunabilecek mobil iletişim altyapısıyla bu devasa yapıda en kalabalık alanlarda bile yüksek 4,5G hızları deneyimlenebilecek. 


- "165 kilometre fiber optik kablo çekimi yaptık"

Açıklamada görüşleri yer alan Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, şirket olarak yüksek kapasitede, güçlü, kaliteli ve tam yedekli haberleşme altyapılarına yaptıkları yatırımlar sayesinde İstanbul Yeni Havalimanı ve çevresinde, kesintisiz ve ultra hızlı servislerle hizmet vereceklerini söyledi.

Tamamıyla fiber altyapıyla desteklenen en yüksek teknoloji sabit ve mobil haberleşme şebekesine bağlanan yolcuların, kaliteli ve hızlı iletişim deneyimi yaşayacaklarını dile getiren Kıraç, dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nın sağladığı güçlü iletişimle de dünyaya örnek olacağını belirtti.

Kıraç, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yüzlerce çalışanla 165 kilometre fiber optik kablo çekimi ve 18 kilometre altyapı çalışması yaptıklarını, enerji ve iletim sistemlerini çoklu arızalara karşı tam korumalı kurduklarını da sözlerine ekledi.