Türkiye Konut-Mortgage 2008 Fuarı bugün kapılarını açtı

Türkiye Konut-Mortgage 2008 Fuarı bugün kapılarını açtı

İzmit Uluslararası Fuar Alanı'nda 8 Haziran'a kadar açık kalacak fuarda gayrimenkul, proje tanıtımı, emlak, finans ve konut dekorları hakkında projeler sergilenecek.


ÜNYAP Fuarcılığın organize ettiği Türkiye Konut-Mortgage 2008 Fuarı'nın açılışına Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, İlçe Belediye Başkanları, ÜNYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhami Aydın, inşaat firma yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Türkiye konut fuarını gezenler konut ve emlak sektöründeki değişen konular ile Mortgage sistemi hakkında öğrenmek istedikleri bilgilere ulaşacak. Yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda aynı zamanda depreme dayanıklı yüksek inşaat teknolojisi ile kentleşmeye uygun ve fiyatları 40 bin YTL'den başlayan konutlar ile yeni projeler hakkında bilgi alabilecekler.

Büyük kentlere göç ile güvenli barınma sorununun önem taşıdığını söyleyen Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, "Yıllar önce nufus çoğunluğu kırsal alanlardaydı. Artık kırsal alanlardan kentlere daha sonra da büyük kentlere göç arttı. Büyük kentlerde de güvenli konut sorunu ortaya çıktı. Özellikle depreme dayanıklı, güvenilir ve düzenli yapılan yapılar ilgi görmeye başladı. Denetim ve kontrolleri yapılarak güvenli binalar inşaa edilmesi gerekir" dedi.