Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan metro tepkisi!

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan metro tepkisi!Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İBB Meclisi’nde yaptığı konuşmasında Tuzla metrosunun açılma tarihinin farklı olduğunu dile getirerek metro inşaatının son durumu hakkında bilgi talep etti. 


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının 3’üncü birleşiminde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla'da devam eden metro inşaatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri Merkezi’nde 1’inci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleşen toplantıda söz alan Yazıcı şu açıklamalarda bulundu: 

"Tuzla metrosu ne zaman açılacak biz anlayamadık? İBB kurumsal web sitesinde ve genel faaliyet kitapçığınızda; metro hattının 2022 yılı sonunda işletmeye alınacağı yazılmış. Performans programınızda ise 2023 yılında bitireceğinizi yazmışsınız. Metro İstanbul kurumsal web sayfanızda, kendi sitenizde metro ağ haritaları kısmı 2024 yılında yapacağınızı, Tuzla’ya kadar olan kısmı ise 2029 yılında bitireceğinizi açıklamışsınız. Allah rızası için, ben buradan soruyorum İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı’na. Tuzla Metro’su İBB’nin hangi sitesindeki bitirilme tarihine uyacak. 4 tane ajansla çalışıyorsunuz.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı

"Her ajans kendisine göre bir tarih belirlemiş" 

Her ajans kendisine göre bir tarih belirlemiş. Tuzla hattının ne zaman biteceğini bize söyleyin. 4 tane tarih var burada. ‘Değerli Tuzlalılar bütün metrolar bitmiş gibi’, bir proje hazırlıyorsunuz, bu projede Tuzla yok. Tuzla’nın olması gereken projede Tuzla yok. Bütün metroları halletmiş gibi, her şey çok güzel olacak dediniz, her şey hayal olmuş, her şey çok ama çok hayal oluyor gibi geliyor bana” 

Şadi Yazıcı’dan Ekrem İmamoğlu'na Tuzla metrosu çağrısı!