Çukurova Balkon

Varyap 1 günde 30 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştirdi!

Varyap 1 günde 30 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştirdi! Varyap 1 günde 30 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştirdi!

Gayrimenkul sektöründe imza attığı prestijli projelerle fark yaratan Varyap’ın 30 Milyon TL nominal değerli 365 gün vadeli tahvil ihracına yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Varyap 1 günde 30 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştirdi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Varyap 1 günde 30 milyon liralık tahvil ihracı gerçekleştirdi. Nitelikli yatırımcılara talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilen ihraç bir gün içerisinde tamamlandı. 

11 Haziran 2014’te gerçekleşen tahvilin ilk üç aylık dönemsel faiz oranı aylık %1.1104 olarak belirtilirken satış sırasındaki yıllık bileşik faizi %13.884 olarak kesinleştirilmiştir. Varyap’ın ihraç ettiği tahvil 16 Haziran 2014 tarihi itibariyle Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı’nda  nitelikli yatırımcılar arasında işlem görmeye başlayacaktır.

Varyap’ın Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçireceği proje için gerçekleştirilen tahvil ihracı yine aynı projenin finansmanında kullanılacak. Türkiye’nin dünya çapında kendini kanıtlamış en önemli mimarlarından Emre Arolat ile birlikte çalışılan Varyap Yalıkavak Evleri, Bodrum’da fark yaratacak bir proje olarak öne çıkıyor. Çağdaş mimari öğeleri bünyesinde barındıran Varyap Yalıkavak Evleri bulunduğu coğrafya ile bütünleşmiş zeytin ağaçları arasında 24 adet çok özel malikâneden oluşuyor.

Büyüme planları içerisinde sermaye piyasalarına girişe çok önem veren Varyap ilk özel sektör tahvil ihracını başarıyla sonuçlandırarak sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. Varyap yeni projelerinde kullanılmak üzere ileriki tarihlerde başka ihraçlar da gerçekleştirmeyi planlıyor.