Yalçın Ayaydın otelciliğe girişiyor!

Yalçın Ayaydın otelciliğe girişiyor!Tekstil sektörünün yanı sıra otelciliğe de soyunan Ayaydın, 2012'de şehir merkezinde 5 yıldızlı otel yapıp işletecek


Uzun yıllar tek bir sektörde, hazır giyimde faaliyet gösteren Yalçın Ayaydın, hedef büyüttü. Yeni hedefler arasında farklı sektörler bulunuyor. Ayaydın 2012 yılında 5 yıldızlı otel yapacak ve işletecek. Bunun için arsa arayışları sürüyor. Ancak uygun arazi bulunamadığı takdirde hedeften vazgeçmek yok. Bu durumda Ayaydın, yeni bir planı devreye sokacak.  

şžehir merkezinde olacak

Planlanan otel yatırımı kesinlikle şehir merkezinde yer alacak. Ayaydın, özellikle şžişli, Nişantaşı, Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkezlerden birinde otel inşa edeceklerini söyledi. Otel inşaatı tek bir blokta yükselecek ve yaklaşık 15-16 katlı olacak. İnşaatı da kendilerinin yapacağını kaydeden Ayaydın, '5 yıldızlı otel için planım sadece işletmesinde bulunmak değil. Yapımından işletmesine tüm alanlarında yer alacağım' dedi.

Arazi bulamazsa apart yapacak

5 yıldızlı otel için uygun arazi bulunmadığı taktirde B planı olarak devreye rezidans hizmeti verilecek apart otel projesi girecek. Bunun için yine aynı lokasyonda apart otele dönüştürülebilecek bir bina da satın alınabilecek.

Rixos'la ısınma turu

Yalçın Ayaydın Bomonti'deki mağazasını Riksos'a vererek otelcilik için ilk ısınma turlarını yapmaya başladı. Ayaydın, bu araziden 344 daire ve otelin bulunduğu projeden yüzde 58 pay alacak.

Emine AçAR/BUGÜN