Yapı Kredi Bankacılık Akademisi "Yılın Binası" seçildi

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Yapı Kredi Bankacılık Akademisi "Yılın Binası" seçildi

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan ArchDaily tarafından Yılın Binası seçildi

17 bin kişiye ulaşan Yapı Kredi ailesinin hızlı gelişimine paralel olarak sektörün en iyi bankacılarını yetiştirme amacıyla kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) ArchDaily tarafından 2009 yılının eğitim alanında en iyi yapısı gösterilerek Yılın Binası ödülüne layık görüldü.

2009 yılı içerisinde ArchDaily web sitesinde yayımlanan binaların oylamaya açıldığı yarışmada, eğitim, kültür, konut, ofis gibi 13 farklı kategorilerde okuyucuların en çok aday gösterdiği beş proje finale kaldı. Finale çıkan projeler arasında yer alan YKBA binası, okuyucuların İnternet üzerinden kullandıkları oylar ile eğitim kategorisinde Yılın Binası seçildi.

Mimari ve iç mekân tasarımı Teğet Mimarlık tarafından yapılan ve projelendirilmesi dört ay süren YKBA binası, 9 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Finans sektörü için lider insan kaynağını yetiştirme vizyonu çerçevesinde hizmete açılan binada, 32 sınıf, üç anfi, 180 kişilik konferans salonu, kütüphane, çağrı merkezi sınıfı, birebir banka şubesinin canlandırıldığı simülasyon sınıfı ve oditoryum gibi mekanlar bulunuyor.

Dış cephesinde yaşayan bir malzeme olan bakırın kullanıldığı YKBA binasının bugün parlak bakır renginde olan dış cephesi yıllar içinde mat bir kahverengiye, ardından da yeşile dönüşecek. Merkeze hâkim olan dört ana renkten kırmızı liderliği, lacivert bankacılığı, mor kişisel gelişimi ve sarı sosyal sorumluluğu simgeleyen YKBA'da dilek havuzu, tasarım ağaçlar, panoların yarattığı görsel estetiğin yanında Yapı Kredi'nin değerlerini temsil eden iletişim araçları bulunuyor.

Konu ile ilgili basında yer alan diğer haberler

Yapı Kredi Akademi `Yılın Binası' oldu

Sektörün en iyi bankacılarını yetiştirmek amacıyla kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA), dünyanın en prestijli mimarlık yayınlarından biri olan ArchDaily tarafından 2009 yılının eğitim alanında en iyi yapısı gösterilerek `Yılın Binası' ödülüne layık görüldü.
2009 yılı içerisinde ArchDaily web sitesinde yayımlanan binaların oylamaya açıldığı yarışmada, eğitim, kültür, konut, ofis gibi 13 farklı kategorilerde okuyucuların en çok aday gösterdiği beş proje finale kaldı.
YKBA binası, 9 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Finans sektörü için lider insan kaynağını yetiştirmek için hizmete açılan binanın dış cephe kaplamasında bakır kullanıldı. Ancak binanın bugün parlak bakır renginde olan dış cephesi yıllar içinde mat bir kahverengiye, ardından da yeşile dönüşecek. Merkeze hâkim olan dört ana renk kırmızı, lacivert, mor ve sarıya da birbirinden farklı anlamlar yüklendi. YKBA'da dilek havuzu ve tasarım ağaçların yanı sıra kurumu temsil eden simgeler de yer alıyor.
Tebernüş KİREÇCİ

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'ne bina ödülü

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan ArchDaily tarafından eğitim kategorisinde Yılın Binası (Building of the Year 2009) seçildi. Mimari ve iç mekân tasarımı Teğet Mimarlık tarafından yapılan ve projelendirilmesi dört ay süren YKBA binası, 9 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Binada, 32 sınıf, üç anfi, 180 kişilik konferans salonu, kütüphane, çağrı merkezi sınıfı, simülasyon sınıfı ve oditoryum bulunuyor.
Sabah