Yaşar Aşçıoğlu: Çadır arsasını alırsam GS karlı çıkacak

Yaşar Aşçıoğlu: Çadır arsasını alırsam GS karlı çıkacak

Adnan Polat, önceki gün yaptığı açıklamada Yaşar Aşçıoğlu'nun çadır arazisi için kendilerine bir teklifte bulunduğunu dile getirdiAli Sami Yen arazisinin ihalesini kazanan Yaşar Aşçıoğlu, Galatasaray'ın bitişikteki çadır arsasına talip oldu. Başkan Polat ile görüştüklerini belirten Aşçıoğlu, "Bu 2 dönümü alırsam, yeşil alana terk edeceğim. Galatsaray'ı da karşılığında projemde mülk sahibi yapacağım. Onlar karlı çıkacak" dedi

Mecidiyeköy'deki 34.6 dönümlük Ali Sami Yen Stadı'na ait arazinin ihalesini kazanan Aşçıoğlu Inşaat'ın patronu Yaşar Aşçıoğlu, Galatasaray'ın bitişik parseldeki çadır arazisi için Başkan Adnan Polat ile görüştü. Görüşmeyi önceki gün yaptıklarını belirten Aşçıoğlu, "Teklifimi sundum. Eğer kabul etmezlerse önemli değil, ama anlaşırsak Galatasaray Camiası karlı çıkacak" dedi.

MÜLK SAHİBİ OLACAK
Aşçıoğlu, Polat'a önerdiği modeli şöyle anlattı: "Şu anda çadırın bulunduğu 2.1 dönümlük arazide Galatasaray iş merkezi yapmayı planlıyor. Ben de, bu binayı benim projemin önünde yapmamaları adına, estetik açısından düşünerek, arsaya talip oldum. Galatasaray'ın karlı çıkacağı bir teklifle bana gelin dedim. Burada kaç metrekare inşaat yapacaklarsa, maliyetini düşsünler, onlara projemden o kadar yer vereyim. Ben de 2.1 dönümü yeşil alan olarak bırakıp artan emsali projeye ekleyeceğim. Bu artan kısım Galatasaray'ın mülkü olacak. Bu, belki rezidansta daire olur, belki de ticari bir mülk olur." Aşçıoğlu, Selenium Tvvins'te Beşiktaş Camiası ile birlikte hareket ettiklerini, bu projede de Galatasaray ile birlik olabileceklerini hatırlatarak, "Eğer anlaşırsak sıfır karla onlara bir pay vermiş olacağım" dedi. Aşçıoğlu, "Galatasaray önerimi kabul etmezse, önemli değil. Ancak eğer kabul ederlerse onlar karlı çıkacak" diye konuştu.

Aşçıoğlu, en az 27 dönümlük bir alanı kamuya açık halde bırakacaklarını ifade ederek, "Su oyunlarının yapılacağı bir konsept planlıyorum" dedi.

Fransa'dan esinlendi Aşçıoğlu, Fransa'da izlediği 3 boyutlu konsepti Mecdiyeköy'e taşımak istediğini söyledi.

POLAT: UYGUN BULURSAK KURULA GETİRECEĞİZ

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, önceki gün yaptığı açıklamada, Aşçıoğlu'nun çadır arazisi için kendilerine bir teklifte bulunduğunu dile getirmiş ve şunları söylemişti:
"Bu araziye bir iş merkezi yapmak için Şişli Belediyesi'nden ruhsat alma çalışmaları yapıyoruz. Ancak, Aşçıoğlu İnşaat bize gelerek, buraya yapacağımız binanın, kendilerinin yapacağı binaların önünde rahatsızlık yaratacağını belirterek, 'Sizin yapacağınız binadan daha fazla yeri kendi binamızda teklif edelim' dediler. Bizim inşaatımız 7 bin metrekarelik bir alan ihtiva edecek. Bu konuyu görüşeceğiz ve uygun görürsek genel kurula getireceğiz."
Habertürk-Menekşe Ataselim

İlgili haber...