03 / 10 / 2022

Yellow Medya firmaları haritada gerçek yerlerine taşıyor!

Yellow Medya firmaları haritada gerçek yerlerine taşıyor!

Yellow Medya tarafından sunulan coğrafi konumlandırma hizmeti, enlem / boylam bilgilerini kullanarak iş yerlerinin ve varsa tüm şubelerinin, harita üzerinde en doğru noktada işaretlenmesini sağlıyorYellow Medyanın coğrafi konumlandırma alanındaki uzman ekibi tarafından verilen hizmet sayesinde, iş yerleri maksimum 20 metrelik sapma ile harita üzerinde işaretlenirken, potansiyel müşteriler bu iş yerlerini kolayca bulabiliyorlar.

Sürekli değişen cadde ve sokak adları ile tabelaların eksikliği gibi nedenlerle cadde ve sokak adıyla adres aramak günümüzde neredeyse kaybolmaya başlamışken, iş yerleri de artık konumlarını standart adres tanımları yerine koordinat bilgileriyle vermeyi tercih ediyor. İş yerleri bu sayede dijital harita platformlarında ve navigasyon cihazlarında bulundukları gerçek konum üzerinde işaretlenerek daha kolay ulaşılabilir oluyorlar. Bu şekilde işaretlenmeyen iş yerleri ise bulundukları konumdan farklı yerlerde görünerek, potansiyel müşterilerin kendilerine ulaşamamaları ve prestij kaybı gibi çeşitli olumsuzluklar yaşayabiliyorlar.

Yerel arama alanında lider Yellow Medya, coğrafi konumlandırma (geo-coding) hizmetiyle iş yerlerini ve varsa tüm şubelerini harita üzerinde en doğru noktada işaretleyerek arayanların kolayca bulmalarını sağlıyor. Hizmet kapsamında, Yellow Medyanın coğrafi konumlandırma alanındaki uzman ekibi, adres bilgilerinden hareketle firmaların bulundukları yerleri manuel olarak tek tek işaretliyor ve daha sonra firmaları arayarak lokasyonu doğruluyor. Bu saptama yapılırken, enlem ve boylam (x ve y koordinatları) bilgileri firmayı en doğru noktada gösterecek şekilde belirleniyor. Böylece iş yerinin ve hizmet noktalarının coğrafi konumları, maksimum 20 metrelik sapma ile en doğru noktada işaretlenmiş oluyor. Yellow Medya, farklı platformlarda kullanabilmeleri için bu koordinatları firmalara gönderiyor.


Özellikle çok lokasyonlu firmalar için büyük önem taşıyan bu hizmet sayesinde, firmalar  istedikleri tüm platformlara tam olarak bulundukları doğru konum bilgisini gönderebiliyorlar.

Yellow Medya tarafından sunulan coğrafi konumlandırma hizmetinin en önemli özelliği, konum işaretlemesinin bu alanda en yüksek doğruluk oranı olarak kabul edilen maksimum 20 metrelik sapma ile yapılabiliyor olması. Bu özellik, potansiyel müşterilerin firmaya ulaşmasını kolaylaştırarak müşteri memnuniyetini artırırken, firma imajına da olumlu katkıda bulunuyor.

Firmalar dilerlerse, coğrafi konumlandırma hizmetini Yellow Medyanın Yellow Lokasyon hizmetinde yer alan diğer ürünler ile de entegre edebiliyorlar. Bu sayede firmalar ve hizmet noktaları, Google Haritalar, Nokia/NAVTEQ Haritalar ve TomTom Yerler gibi dünyanın önde gelen ve en çok kullanılan harita ve navigasyon platformlarına ve foursquare gibi lokasyon bazlı sosyal ağlara da eklenmiş oluyor.

Yellow Medya

Yellow Medya, yerel aramada dünyanın en güvenilir markasının Türkiye temsilcisi Turkey Yellow Pagesin çatısı altında, Dubai merkezli Al Wahda-Express firmasının iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Yellow Medya, işletmelerin satış artırıcı faaliyetlerine ve marka iletişimine yönelik güncel teknolojilerin tüm getirilerinden yararlanılan çözümler sunmaktadır. Bu çözümlerden Yellow.com.tr, Türkiyenin en güvenilir, en doğru ve en çok ziyaret edilen online ve mobil firma rehberi olarak öne çıkıyor. 620 kategoride 670 binden fazla işletmenin tüm güncel iletişim bilgilerinin Türkçe ve İngilizce olarak ücretsiz listelendiği Yellow.com.tr, her ay 3 milyondan fazla kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Yellow Medya  firmalara ayrıca, coğrafi konumlandırma, haritalarda ve navigasyon cihazlarında markalı içerik yönetimi, online ve mobil reklam çözümleri,  doğal arama sonucu optimizasyonu uzmanlığı ile üretilmiş online ve mobil sitelerin oluşturulması, reklamverenlere yönelik %100 performansa dayalı ödeme sistemlerinin geliştirilmesi, mobil uygulamaların tasarlanması ve pazarlama/reklam istatistiklerinin takip edilmesi konularında da özel hizmet veriyor.

www.yellowmedya.com

www.yellow.com.tr
Geri Dön