Zengibar Kalesi'nin onarımı için 210 bin TL ödenek çıkarıldı

Zengibar Kalesi'nin onarımı için 210 bin TL ödenek çıkarıldı Zengibar Kalesi'nin onarımı için 210 bin TL ödenek çıkarıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Zengibar Kalesi'nin onarımı için 210 bin TL ödenek çıkarıldıDarende Kaymakamı Murat Uzunparmak, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Zengibar Kalesi'nin onarımı için 210 bin TL ödenek çıkarıldığını, ihalenin ardından çalışmalara başlanacağını söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesinden gelen teknik heyet tarafından daha önce hazırlanan restorasyon projesi üzerinde güncelleme ve yenileme çalışması yapıldığını kaydeden Kaymakam Uzunparmak, tarihi birçok eserin yer aldığı Darende'de geçmişin izlerinin yok olmaktan kurtarılacağını ifade etti.

Darende'de daha fazla insanı ağırlamak için Zengibar Kalesi'nin mutlaka turizme kazandırılması gerektiğine işaret eden Uzunparmak, "Darende'deki eserlerin büyük kısmı onarılarak yok olmaktan kurtarılmış. Bazı surları ve giriş kapısı bulunan Zengibar Kalesi'nin onarımını inşallah en kısa sürede tamamlayacağız" dedi.
AA