2016'da konuta yapılan yatırım artacak!

2016'da konuta yapılan yatırım artacak! 2016'da konuta yapılan yatırım artacak!

AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç “2016 yılında yapı malzemesi üreticilerine çok önemli görevler düşüyor,” dedi.Hükümetin ilk kez konut sahibi olacaklara vereceği duyurulan teşvikle birlikte, özellikle bankacılık sektöründe hareketlenmenin yaşanması beklenirken, gayrimenkul sektörü, inşaat sektörü ve yapı malzemesi üreticilerinin de bu hareketlenmeden yararlanacağını öngören Sırrı Güvenç; “2016 yılında inşaat sektöründe yüzde 3 büyüme bekleniyor ancak hükümetin yeni uygulamasıyla bu oranın daha da artacağını tahmin ediyoruz. Gazbeton üretiminde öncü ve sektöre yenilikler getiren bir firma olarak, inşaat sektörünü bekleyen bu gelişmeye hazırlık yapıyor, üretimimizden, pazar hakimiyetimize kadar tüm alanlarda yeni yapılanmalara gidiyoruz,” dedi.


Ülke genelinde, seçim sonrasına hakim olan siyasi istikrarın ekonomiye olumlu yansımasını beklediklerini ifade eden Güvenç; “Konutlarda yangın güvenliğine önemli katkı sağlayan, temel ve betonarme maliyetlerinde maliyet avantajı getiren, her yıl 100 binden fazla konuta yapı malzemesi tedarik eden bir firmayız. Ülkemizin her bölgesinden henüz konut sahibi olamamış vatandaşların kira yükünden kurtularak konut sahibi olmasını ve bu konutlarda nitelikli yapı malzemeleri kullanılmasını önemsiyoruz. Özellikle projelerin hızla tamamlanmasını sağlayacak, güvenilir ve nitelikli yapı malzemeleri ile vatandaşın konutuna bir an evvel kavuşmasını sağlamalıyız,” dedi.


2015 yılında 1,29 milyon adet olarak gerçekleşen konut satışlarının, 2016’da artarak devam edeceğini beklediklerini belirten Güvenç; “Konut her zaman en iyi yatırımdır ancak 2016’da çok daha iyi bir yatırım olacak. Sadece konut edindirme kredisi ile değil, 2016’ının ikinci yarısında düşmesi beklenen konut kredisi faiz oranları ve kentsel dönüşüm projelerinin de bunda etkisi olacak,” diye ekledi.


AKG Gazbeton’un, sektöründeki lider üretici firma olmasıyla, 2016 yılında 125 binden fazla konuta malzeme tedarik etmesi hedefleniyor. Türkiye’de İzmir, Kırıkkale ve Çorlu İşletmeleriyle 1,5 milyon metreküpten fazla gazbeton tedariki sağlayan AKG Gazbeton ürünleri, konut projeleri dışında stadyum, spor kompleksi, okul, AVM, hastane, turizm tesisi, sosyal tesisler ve kamu binalarında da tercih ediliyor.

Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı....


AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, "2016'da inşaat sektöründe yüzde 3 büyüme bekleniyor ancak hükümetin yeni uygulamalarıyla bu oranın artacağını tahmin ediyoruz" dedi. Konuta talebin artacağına değinen Güvenç'e yapı malzemesi üreticilerine önemli görevler düşüyor. PostaHaber  İzmir  Ege Haber Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


İnşaat sektörü temsilcileri, hükümetin ilk kez konut sahibi olacaklara vereceği teşvikle birlikte, bankacılık, gayrimenkul, inşaat sektörü, yapı malzemesi üreticilerinde bir hareketlenme bekliyor Seçim sonrası duyurulan yeni uygulamalar sonucu 2016 yılında konuta olan talebin artacağına ve konutun önemli bir yatırım aracı olarak öne çıkacağına değinen AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç "2016 yılında yapı malzemesi üreticilerine çok önemli görevler düşüyor," dedi. 


Güvenç, hükümetin ilk kez konut sahibi olacaklara vereceği duyurulan teşvikle birlikte, özellikle bankacılık sektöründe hareketlenmenin yaşanması beklenirken, gayrimenkul sektörü, inşaat sektörü ve yapı malzemesi üreticilerinin de bu hareketlenmeden yararlanacağını belirtti. 


KALİTELİ KONUT 

2016 yılında inşaat sektöründe yüzde 3 büyüme beklendiğini hatırlatarak, "Ancak hükümetin yeni uygulamasıyla bu oranın daha da artacağını tahmin ediyoruz. Gazbeton üretiminde öncü ve sektöre yenilikler getiren bir firma olarak, inşaat sektörünü bekleyen bu gelişmeye hazırlık yapıyor, üretimimizden, pazar hâkimiyetimize kadar tüm alanlarda yeni yapılanmalara gidiyoruz. Ülke genelinde, seçim sonrasına hâkim olan siyasi istikrarın ekonomiye olumlu yansımasını bekliyoruz" diye konuştu. Konutlarda yangın güvenliğine önemli katkı sağlayan, temel ve betonarme maliyetlerinde maliyet avantajı getiren, her yıl 100 binden fazla konuta yapı malzemesi tedarik ettiklerini belirten Güvenç, "Henüz konut sahibi olamamış vatandaşların kira yükünden kurtularak konut sahibi olmasını ve bu konutlarda nitelikli yapı malzemeleri kullanılmasını önemsiyoruz" diye konuştu. 


İYİ BİR YATIRIM 

Özellikle projelerin hızla tamamlanmasını sağlayacak, güvenilir ve nitelikli yapı malzemeleri ile vatandaşın konutuna bir an evvel kavuşmasını gerektiğine inandıklarını belirten Güvenç, "2015 yılında 1,29 milyon adet olarak gerçekleşen konut satışlarının, 2016'da artarak devam edecek. Konut her zaman en iyi yatırımdır ancak 2015:da çok daha iyi bir yatırım olacak. Sadece konut edindirme kredisi ile değil, 2016'nın ikinci yarısında düşmesi beklenen konut kredisi faiz oranları ve kentsel dönüşüm projelerinin de bunda etkisi olacak" diye ekledi.


İzmir Ege Haber