2023'e kadar 10 yeni açık hava AVM'si açılacak!

2023'e kadar 10 yeni açık hava AVM'si açılacak! 2023'e kadar 10 yeni açık hava AVM'si açılacak!

Lens Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Geliştirme Danışmanı Can Aydınoğlu, koronavirüs sonrası açık hava AVM'lerine talebin artacağını belirtti. Aydınoğlu, "2023 yılına kadar mevcutta olan 453 AVM’ye 10 AVM daha eklenecek ve bunlar da açık hava AVM’si olacak" dedi...Son dönemde alışverişin yanı sıra ziyaretçilerinin daha çok sosyalleşme alanı olarak görmeye başladıkları alışveriş merkezlerinin şekilleri değişmeye başladı. Ağırlıklı olarak açık AVM’lerin yapımı son 2 senede hızlanırken, yeme içme sektörü de açık hava alanlarında daha fazla büyümeye başladı. AVM’lere gelen ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğu vakitlerinin çoğunu yeme içme mekanlarında geçiriyor, alışverişte ise daha az zaman harcıyorlar. Koronavirüs dolayısıyla AVM’lerin geçici bir süre kapatılması, virüs sonrasında kapalı alanlara olacak ilgide de azalmaya yol açacaktır. 

Lens Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Geliştirme Danışmanı Can Aydınoğlu, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydınoğlu, şöyle konuştu: 

"Dünyada da ülkemizde de birbirinden izole alanlarda duvarlarla çevrili toplu konut projelerinden ve bunlardan ayrı konumlarda arabayla ulaşılan büyük AVM’lerden uzaklaşılarak yaşama dair tüm ihtiyaçları bir arada, kısa zamanda karşılayabileceğimiz, yaşayan semt merkezlerine doğru bir eğilim var. 2023 yılına kadar mevcutta olan 453 AVM’ye 10 AVM daha eklenecek ve bunlar da açık hava AVM’si olacak. Çünkü ziyaretçiler kendilerini caddede gezerken hissetmek, temiz hava almak istiyorlar." 

Aydınoğlu, artık caddeleşen alışveriş merkezlerinin döneminin yaşanmaya başlayacağına ve koronavirüs sonrasında açık hava AVM’lerinin daha da trend hale geleceğini belirtiyor. Kurtköy Yenişehir’de, Sabiha Gökçen’e yürüme mesafesinde bulunan 33 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu 1162 konuttan ve 85 ticari alandan oluşan Lens Yaşam’da da sanatı, eğlenceyi, sporu ve alışverişi bir araya getirdiklerini ifade eden Aydınoğlu, gayrimenkul piyasasının içinden geçmiş olduğu çok zor bir dönemde, satışa sunulan 500 rezidansın tamamına yakınının inşaat devam ederken satıldığını belirtti. Ticari alanlarda da 3 ay içinde 300 kiralamanın gerçekleştiğini dile getiren Aydınoğlu, proje tamamlanmadan kiralamaların yüzde 75 oranında tamamlanmasının açık hava konseptli projelere olan yoğun ilgiyi belirttiğini söyledi. 

Coronaya karşı 100 AVM kapandı!

AVM yatırımcıları yatırımlarından vazgeçmiyor!

Ankara'daki bazı AVM'lerden kiracılarına destek!