216 Yapı küçük konut yapmak için uçak mimarlarıyla anlaştı!

216 Yapı küçük konut yapmak için uçak mimarlarıyla anlaştı!216 Yapı, Ataşehir, şžişli, Nişantaşı, Levent ve Haliç'te küçük evler üretmek için uçak mimarlarıyla çalışma kararı aldı


Arazisi değerli bölgelerde yer arayışına giren 216 Yapı küçük ama tüm ihtiyaçlara uygun evler üretmek için uçak mimarlarıyla çalışma kararı aldı. 216 Yapı Genel Müdürü Bülent Dündar, uçak mimarları ile çalışma gerekçelerini 40 metrekare alanda uçak mimarlarının harikalar yaratmasına bağladı. şžirket bu tür küçük evleri özellikle şehrin merkezinde inşa edecek. Evlerin mobilyaları da 216 Yapı tarafından uçak mimarlarıyla birlikte tasarlanacak. Bunun için Ataşehir, şžişli, Nişantaşı, Levent ve Haliç gibi bölgelerde arazi görüşmeleri yapılıyor. Uygun arazi bulunduğu takdirde uçak mimarları devreye girecek.

Ön görüşmelere başladı

Bu düşüncesini tanıdığı olan birkaç uçak mimariyle de paylaştıklarını dile getiren Dündar, 'Uçak mimarları da fikrimizi beğendi. Biz konut üreticileri binaları inşa ederken mutlaka her ihtiyaca uygun ev yapmak durumundayız. Küçük evlerde her objeyi etkin kullanmak için dar alanda harikalar yaratan uçak mimarlarına ihtiyaç duyacağız. çünkü onlar küçük mekanların etkin kullanımı için gerçekten çok iyi eğitilmiş durumda' dedi.

Psikologlarla da çalışıyor

Bülent Dündar'ın konut üretimine ilişkin farklı bakış açısını diğer projelerinde de görmek mümkün. Dündar, üreteceği konutlardan müşterilerin isteklerini önceden görebilmek için anketler düzenliyor. Yine konut üretimine geçmeden önce mevcut anket sonuçları çalıştığı bir psikolog kanalıyla masaya yatırılıyor ve eldeki verilere göre renk seçiminden peyzaja varana kadar birçok alanda psikologdan destek alınıyor.

Gençler koyu renk seviyor

Psikologlarla çalışmanın üretilen her yeni projede kendisini ileriye taşıdığını da kaydeden Dündar, düz aya asansör, servis bekleme alanları, Braille alfabesi olan asansör fikrinin anket ve psikolog desteği ile projelere dahil edildiğini söyledi. Renk seçimleri esnasında müşterilerle psikolog arkadaşın birebir ilgilendiğini aktaran Dündar, 'Gençlerin tercihi ev küçük de olsa genelde koyu renk oluyor. 40 yaş ve üstü kişiler ise özellikle açık renk tercih ediyor' bilgisini verdi.

3 proje yapacak
 
Yeni geliştirilecek projelerde anket ve psikologlarla çalışmalar devam edecek. şžirket bu yıl çekmeköy'de 3 proje gerçekleştirecek. Yakın zamanda başlanacak ilk proje 3 bin metrekare arsa üzerinde 5 ve 11 katlı iki blokta toplam 70 daireden meydana gelecek Dairelerin tümü orman manzarasına hakim olacak. Metrekare başlangıç fiyatı 2 bin 500 lira olacak. Bir diğer proje 114 daireden meydana gelecek. 10'ar katlı 2 blok ve 11 katlı bir blok olmak üzere toplamda 3 blokta yükselecek projede metrekare fiyatları başlangıçta 2 bin 500 lira olarak planlanıyor. şžirketin bir diğer projesi ise 36 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan rezidans olarak dikkat çekiyor. Yine çekmeköy'de bulunan konut projesinde metrekare fiyatlarının 3 bin 500 liradan başlaması öngörülüyor.

Emine AçAR/BUGÜN