09 / 12 / 2023

3. Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler Fuarı 7 Mart'ta!

3. Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler Fuarı 7 Mart'ta!

Üçüncüsü düzenlenecek Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı 07 – 09 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) kapılarını sektörün önde gelen yerli ve yabancı, kamu ve özel kuruluşlarına açacak
 Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı hakkında:

2011 yılında Ankara’da başladığımız yolculuğumuz sektördeki uluslararası dev firmalarla İstanbul’da  devam ediyor. 2011 yılında düzenlediğimiz fuara 20 ülkeden yerli ve yabancı 118 firma, 2012 yılındaki fuarımıza da 21 ülkeden 188 firma katıldı.  2013 senesinde yapılacak olan fuara 300’e yakın firmanın katılması bekleniyor.


2012 senesinde açılışını Ulaştırma - Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı fuara aynı zamanda TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Ivaylo Moskovski, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rozymyrat Begendikoviç Seyitkulyyew, Türkmenistan Demiryolu Bakanı Bayram Annameredow, Çek Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Direktörü Jindrich Kusnir, Yunanistan Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ioannis Petropoulos, Rusya Federasyonu Devlet Demiryolları üst düzey yetkilileri de katıldılar.


İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) 2012 tarihlerinde 2 holde gerçekleştirilen fuar 2013 senesinde yüzde 40 büyüme göstererek 3 holde yapılacaktır. 2012 yılında fuara 16 bin 844 kayıtlı ziyaretçi katılmıştır.


Türkel Fuarcılık, yurtdışı ziyaretçiye yönelik yaptığı yoğun çalışma sonucunda Rusya Federasyonu, Ukrayna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, İran, Irak, İspanya, Romanya, Yunanistan, Türkmenistan, İngiltere, Avusturya, Almanya, Sırbistan, İtalya, Belçika, Fransa, Azerbaycan, Gürcistan, Çin Halk Cumhuriyeti ve Güney Kore’den de konuyla ilgili alım heyetlerinin geleceği kesinleşmiştir. 

3 gün sürecek fuarda sergilenecek ürünlerin yanı sıra organizasyon dünyanın çeşitli ülkelerinden davet edilen, konusundaki uzman satın alıcılar ve ülkemizdeki sektörde çalışan birçok uzmanı ağırlayacaktır.


Fuar esnasında heyet başkanlığını Prof. Dr. Mustafa KARAŞAHİN’in yapacağı özel ve kamu sektöründen yerli ve yabancı konuşmacıların yer alacağı konferans ve seminerler organizasyonu kendi bölgesindeki en önemli fuar haline getirmektedir.     


Fuar boyunca sektörle ilgili ülkemizden ve Almanya, İspanya, Hollanda, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden konuşmacıların yer alacağı seminerler ve sunumlar ilgililerin dikkatine sunulacaktır.


İlki geçtiğimiz yıl Ankara’da yapılan fuarın bu sene ki katılımı 2 kat daha büyümüş olarak gerçekleştirilecek. Fuara Almanya, İngiltere, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti ve Çek  Cumhuriyeti’nden milli katılımlar da olacak. Bunun yanı sıra Ulaştırma - Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C.D.D., TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ ve ULAŞIM AŞ firmaları fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicileri konumundadır.


07 – 09 Mart 2013 yılında düzenleyeceğimiz fuara Siemens Mobility, Bombardier, CAF, Talgo, General Electric, Alstom, Hyundai Rotem, Dimetronic, Ansaldo Breda, ABB, Voith Turbo, Arcelor Mittal, Schnieder, ZF, Knorr Bremse gibi sektörün önde gelen devleri şimdiden yerlerini aldılar.

Geri Dön