3. Havalimanı için 3 bin 500 güvenlik görevlisi alınacak! Başvurular başladı!

3. Havalimanı için 3 bin 500 güvenlik görevlisi alınacak! Başvurular başladı! 3. Havalimanı için 3 bin 500 güvenlik görevlisi alınacak! Başvurular başladı!

İstanbul'da hayata geçirilen dev havalimanı için 3 bin 500 güvenlik görevlisi işe alınacak. Güvenlik görevlisi için başvurular başladı. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ tarafından İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdam edilecek yaklaşık 3 bin 500 güvenlik görevlisi için başvurular başladı. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan haberde İGA'nın yazılı açıklamasın ayer verildi. İGA'nın açıklası şu şekilde; "İstanbul Yeni Havalimanı, inşaatı sırasındaki çalışan sayısı ile istihdama sağladığı katkıyı işletme döneminde de devam ettirecek. Şu an 31 binin üzerinde çalışanın bulunduğu projede, 1 Şubat itibarıyla kariyer platformlarında yer alacak ilanlar aracılığıyla kadın ve erkekten oluşan yaklaşık 3 bin 500 güvenlik ekibi istihdam edilecek."


İstanbul 3. havalimanı için alınacak güvenlik görevlileri kara ve hava tarafında görev yapacak. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ çatısı altında güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özelliklerin başında, 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme şartları geliyor. Ayrıca güvenlik görevlilerinin askerlik hizmetini tamamlamış olması, diksiyonu düzgün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek olması gerekiyor. Adaylar, kariyer platformları ve İGA irtibat ofislerinden iş başvurularını Şubat ayından itibaren yapabilirken, uygun görülen adaylar, daha sonra sözlü mülakata çağırılacak.


İkinci aşamada mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar, Nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi'nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitime tabi tutulacak. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar Temmuz ayıbnda işbaşı yapacak. Kadın ve erkek güvenlik görevlileri için isteğe bağlı olarak, ücretsiz maksimum 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alan tahsis edilecek. 


3. havalimanı, Türkiye'de en çok güvenlik görevlisine sahip havalimanı olacak.