17 / 08 / 2022

3 ildeki tapu dolandırıcılığı operasyonunda 16 şüpheli yakalandı!

3 ildeki tapu dolandırıcılığı operasyonunda 16 şüpheli yakalandı!

Bursa merkezli 3 ildeki tapu dolandırıcılığı operasyonunda 16 şüpheli yakalandı...Bursa merkezli 3 ildeki tapu dolandırıcılığı operasyonunda, aralarında 1 tapu memurunun da yer aldığı toplam 16 şüpheli gözaltına alındı. Konuyla ilgili olarak alınan bilgilere göre, Bursa'da yaşayan A.B, (80) Osmangazi ilçesindeki bir arsasını satışa çıkardı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, satıcı ile arsayı satın almak amacıyla irtibata geçen şüpheliler, A.B'nin yaşlılığından da faydalanarak çeşitli yöntemlerle ona ait olan 6 arsa için satış vekaletnamesi çıkardı.

3 ildeki tapu dolandırıcılığı operasyonunda 16 şüpheli yakalandı!

Söz konusu arazileri kısa zaman içerisinde satan zanlılar bu yolla 20 milyon lira haksız kazanç elde etti. 

Dolandırıldığını anlayan A.B'nin şikayeti üzerine düğmeye basan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Bursa, Balıkesir ve Konya'daki adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştiren ekipler, M.Y, V.A, B.B.A, S.G, Ö.G, A.O.S, M.Ö, R.G, H.B, M.K, E.D, E.C.D, M.İ, Ö.K, Ö.F.D. ve S.K'yi gözaltına aldı.

Zanlılara ait adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda tapu senedi, başka kişiler adına nüfus kayıt örnekleri ve tapu kaydı sorguları bulundu.

 

Mersin'de dublörlü tapu dolandırıcılığı: 5 tutuklu!