360 bin YTL`ye Golden Hill`de

360 bin YTL`ye Golden Hill`deHyundai Assan yetkili satıcısı olan Bayraktar Grubu'na bağlı Bayraktar İnşaat, Yenibosna'da yer alan ilk konut projesi Golden Hill Altıntepe Konutları'nı 12 milyon dolarlık yatırımla tamamladı. Fiyatların 360 bin YTL ile 590 bin YTL arasında değiştiği pro


Hyundai Assan yetkili satıcısı olan Bayraktar Grubu'na bağlı Bayraktar İnşaat, 12 milyon dolar büyüklüğündeki ilk konut projesi 'Golden Hill Altıntepe Konutları'nı 2007'nin son günlerinde tamamladı. Yenibosna 7 bin 500 metrekare alanda kurulu proje 5 blokta 80 daireden oluşuyor. Fiyatların 360 bin YTL ile 590 bin YTL arasında değiştiği proje, geniş sosyal donatılarıyla da dikkat çekiyor. Bayraktar İnşaat Genel Müdürü Hüseyin Bayraktar, Golden Hill Altıntepe Konutları'yla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Golden Hill Altıntepe Konutları projesini anlatır mısınız?

Golden Hill Altıntepe Konutları, Yenibosna Bahçelievler'de E-5 karayoluna 1 kilometre, Atatürk Havalimanı'na 1.5 kilometre, TEM'e 2 kilometre uzaklıkta ve Kuyumcukent ile alışveriş merkezlerinin çok yakınında yer alıyor. 7 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir alanda kurulan proje 5 bloktaki 80 daireden oluşuyor. Arazinin yüzde 75'ini yeşil alanlara ayırdık.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Avrupa yakasının merkezi sayılabilecek Bahçelievler'de ve havalimanına 1 kilometre mesafede bulunması projenin en büyük özelliği. Yeşil alanların fazlalığı, blokların az katlı ve aralarındaki mesafenin fazla olması projede dikkat edilen unsurlardan. Ayrıca projenin hemen yanında bir alışveriş merkezi ve bir kültür merkezinin yapılıyor olması da projeyi ayrıcalıklı kılıyor.

Mimari olarak hangi bölgenin etkileri daha fazla?

Proje modern mimari çizgileri taşıyor.

Konutların özellikleri neler?

Giriş antrede vestiyer dolap, yatak odalarında gömme dolap, banyolarda jakuzili kompakt kabinler, ahşap mutfak ve kapılar, birinci sınıf laminant yer döşemeleri, birinci sınıf ahşap kaplamalı çelik kapı, bulaşık makinesi, fırın, set üstü ocak ve davlumbazdan olmuşan ankastre mutfak konutların özellikleri arasında sayılabilir.

Projeye ne zaman başladınız? Şu anda proje ne aşamada?

Proje Ağustos 2005'te başladı. 2007'nin sonunda tamamlandı. Şu anda proje teslime hazır durumda.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

A Blok'ta her biri 163 metrekare büyüklüğünde 4 oda 1 salon 30 daire yer alıyor. Diğer bloklarda ise normal katlarda 3 oda 1 salon 156 metrekare, bahçe katlarında ise 148 metrekare daireler bulunuyor. Ayrıca 4 oda 2 salona sahip, 25 metrekare teraslı çatı dubleksler de var.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Dairelerimizin fiyatı 360 bin YTL ile 590 bin YTL arasında değişiyor.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Basketbol-voleyboy sahası, kapalı yüzme havuzu, fitness center, yürüyüş parkuru, çocuk parkı projemizdeki sosyal yaşam alanları ve tesisler.

Projenin büyüklüğü nedir?

Golden Hill Altıntepe Konutları projesinin yatırım tutarı 12 milyon dolar civarında bulunuyor. İnşaat işinde yeni ama hızlıyız da

Bayraktar İnşaat'ı tanıyabilir miyiz?

Bayraktar İnşaat, inşaat sektörüne yeni girmiş bir firma olmakla beraber hızlı bir şekilde konut, ofis ve otel projeleri geliştiriyor. 80 milyon dolarlık yeni proje yolda

Başka yeni konut projeleri var mı?

2008 yılında havalimanı bölgesinde bir otel, çarşı ve rezidans projesine başlayacağız. Bu projenin yatırım tutarı 80 milyon dolar civarında olacak. Altyapısı, finansman gücü olmayan firmalar zorlanabilir

Emlak piyasasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yeni yerli ve yabancı oyuncuların girmesi sektörü nasıl etkiler?

2007 yılında gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntıya rağmen gelecek 10 yıl için sektörün gelişiminin hızlı olacağı düşüncesindeyiz. Sektöre yeni giren oyuncular sektörün gelişimine mutlaka olumlu katkı yapacaktır. Hızla gelişen sektöre, sektör dışından bir çok oyuncunun katılması ülkemizin bir gerçeği. Bu katılım ile bozulan dengeler sonucu ciddi sıkıntılar yaşanacaktır. Altyapısı ve finansman gücü olmayan firmalar zorlu dönemler yaşayabilir.

(www.hurriyetemlak)