81 ilde kentsel dönüşüm hızlanacak!

81 ilde kentsel dönüşüm hızlanacak! 81 ilde kentsel dönüşüm hızlanacak!

Denizli'de meydana gelen deprem sonrası kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yıl içinde 1,5 milyon konutun dönüşeceğini söyledi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli'de meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

81 ildeki tüm riskli alanlar dönüşecek

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; kentsel dönüşüm sürecinin hızlanacağını söyleyen Bakan Kurum, "Depremler, kentsel dönüşümün ülkemiz için en önemli gerçeği olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu depremlerden bugüne kadar 82 bin canımızı kaybettik. Topraklarımızın yüzde 66’sı maalesef deprem bölgelerinde yaşıyor. Bizim yerel yönetimlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak önceliğimiz 81 ilde tüm riskli alanlarda bu kentsel dönüşüm sürecini hızlı ve kararlı bir şekilde işletmek." diye konuştu. 

Yılda 300 bin konut hedefi

Yılda 300 bin konut olmak üzere önümüzdeki 5 yıl içinde 1,5 milyon konutun deprem riski altındaki vatandaşları kurtarmak istediklerini kaydeden Kurum, "Denizli Acıpayam’daki kardeşlerimize vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşüm hızlanacak!

6.7 milyon konutun kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor!