16 / 08 / 2022

A101 Sırma marka ayçiçek yağını 15 liraya düşürdü! Vatandaş yağlara hücum etti

A101 Sırma marka ayçiçek yağını 15 liraya düşürdü! Vatandaş yağlara hücum etti

Ayçiçek yağlarında yapılan anlık indirimler vatandaş tarafından dikkatle takip ediliyor. Türkiye'nin en yaygın market zincirine sahip A101 Sırma marka ayçiçek yağında yüzde 45 indirim yaptı. İndirim haberini duyan vatandaş yağlara adeta hücum etti. İşte detaylar...Ayçiçek yağlarında yaşanan krizin etkisi fiyatlara yansıyınca litresi 15 lira olan ayçiçek yağları 50 liraya 5 litrelikler ise 245 liraya kadar yükseldi. 

Toprak Mahsulleri Ofisi ayçiçek yağındaki stok sorununu çözmek için geçtiğimiz Nisan ayında 18 bin tonluk ayçiçek yağı ithalatı için ihale açmış ithal edilecek ayçiçek yağlarını 16 Haziran'a kadar Tekirdağ ve Mersin Limanı'ndan ülkeye sokulması istenmişti.

Söz konusu ihalenin süresi doldu. Ayçiçek yağlarında stokla ilgili kriz olmadığı yetkililer tarafından açıklandı.

Ayçiçek yağlarında hasat döneminin de yaklaşmasıyla fiyatlarda indirim yapılması bekleniyor.

Bu beklentiye ilk cevap veren A101 market zincirleri oldu. A101 ayçiçek yağına yüzde 45 indirim yaptığını duyurdu.

Marketlerde ve A101'in online satış kanallarından satılan Sırma marka 0,5 litrelik ayçiçek yağı 26 lira 95 kuruştan 14 lira 90 kuruşa indirildi. Ürün online satış kanallarında kısa sürede tükendi.

A101'in indirim haberini duyup yağdan sipariş vermek isteyenlere "Ürün stoklarımızda tükenmiştir" uyarısı verildi.

  A101 Sırma marka ayçiçek yağını 15 liraya düşürdü! Vatandaş yağlara hücum etti

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.