04 / 07 / 2022

AA Londra ofisi açılıyor!

AA Londra ofisi açılıyor!

Anadolu Ajansı'nın ( AA ) Londra ofisinin 21 Şubat 'ta gerçekleştirilecek açılışını, Başbakan Yardımcısı Arınç ile AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk yapacak.Anadolu Ajansı'nın (AA) küresel yapılanması çerçevesinde Avrupa'daki diplomasi, finans ve spor haberlerinin önemli merkezlerinden biri olacak Londra ofisi, 21 Şubat Cuma günü açılacak.


İngiliz siyasetinin kalbi tarihi parlamentonun ve bakanlıkların yanı başındaki Londra ofisinin açılışını, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk yapacak. Açılışa, İngiliz siyaseti ve toplumunun önemli isimlerinin de katılması bekleniyor.


Ofisin hizmete girmesi dolayısıyla aynı gün, Londra'daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde "AA Objektifinden Dünya" isimli fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. 


AA'nın 100. yılında dünyanın ilk beş haber ajansı içinde yer alma hedefine katkı sağlayacak ve AA'nın İngilizce yayını için de önemli merkezlerden biri olacak Londra ofisi, İngiltere'nin yanı sıra Birleşik Krallık'ın diğer bölgeleri olan İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler'deki önemli gelişmeleri de abonelerine duyuracak.


AA