02 / 10 / 2022

ABD inşaat sektöründe istihdam arttı!

ABD inşaat sektöründe istihdam arttı!

ABD Merkez Bankası tarafından hazırlanan "Bej Kitap" raporunda istihdam artışının hızının endüstriye göre değişiklik gösterdiği, genellikle imalat, inşaat, eğlence ve konaklama sektörlerinde güçlü artışlar gözlendiği belirtildi.ABD Merkez Bankası (Fed), Amerikan ekonomisindeki mevcut duruma ilişkin değerlendirmelerin bulunduğu "Bej Kitap" raporunun nisan sayısını yayımladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, bankanın 12 şubesinden gelen analizlerle hazırlanan raporda, "Ulusal ekonomik faaliyet, şubat sonundan nisan başına kadar olan süreçte ılımlı şekilde hızlandı. Tüketici harcamaları güçlendi." değerlendirmesi de yer aldı.

- İstihdam ve fiyat artışı hızlandı

İstihdam artışının da hızlandığına değinilen raporda, çoğu bölgenin istihdam sayısında orta dereceli artışlar kaydettiği belirtildi.

ABD inşaat sektöründe istihdam arttı!

Hazırlanan raporda, istihdam artışının hızının endüstriye göre değişiklik gösterdiği, genellikle imalat, inşaat, eğlence ve konaklama sektörlerinde güçlü artışlar gözlendiği belirtildi.

Fiyat artışının da son rapordan bu yana bir miktar hızlandığı, birçok bölgenin ılımlı fiyat artışları bildirdiği ve bazı bölgelerde fiyatların daha güçlü şekilde yükseldiği bildirildi.

Hazırlanan raporda, girdi maliyetlerinin genel olarak yükseldiği, özellikle imalat, inşaat, perakende ve nakliye sektörlerinde metal, kereste, gıda ve yakıt fiyatlarının arttığı belirtildi.

Maliyet artışlarının kısmen tedarik zincirinde meydana gelen aksamalardan kaynaklandığı bildirilen raporda, söz konusu artışın kış şartları nedeniyle geçici olarak şiddetlendiği belirtildi.

Hazırlanan raporda, genel olarak kısa vadede fiyat artışlarının devam etmesinin beklendiğine değinildi.

ABD Merkez Bankası Başkanı açıkladı! Ekonomi dönüm noktasında!
Geri Dön