28 / 06 / 2022

Abdulhamit Gül kimdir?

Abdulhamit Gül kimdir?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir? Abdulhamit Gül daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Abdulhamit Gül'ün biyografisi...Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir? Abdulhamit Gül daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Abdulhamit Gül'ün biyografisi...

Abdulhamit Gül kimdir?

Abdulhamit Gül kimdir?

Gaziantep Nizip'te 12 Mart 1977 tarihinde dünyaya gelen Abdulhamit Gül İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamladı. Nizip İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra  Ankara  Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Abdulhamit Gül, serbest avukatlık yaptı.

Lise yıllarından bu yana sivil toplum örgütlerinin farklı kademelerinde görev yapan Abdulhamit Gül, ayın dünyasında çalışmaları da bulundu. Gül, siyasi, güncel ve edebî konularda pek çok makale ve denemesi yayımlandı.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi olan Abdulhamit Gül, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

25, 26 ve 27. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçilen Abdulhamit Gül, 12 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşen AK Parti 5. Olağan, 2. ve 3. Olağanüstü Büyük Kongrelerinde yeniden MKYK Üyeliğine seçildi ve AK Parti Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

65. Hükümet’te Adalet Bakanlığı görevini yürüten Abdulhamit Gül, 9 Temmuz 2018 tarihinde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi’nde de Adalet Bakanlığı görevini üstlendi. Gül, evli ve üç çocuk babası.