Adana Milli Emlak Müdürlüğü'nde rüşvet gözaltıları!

Adana Milli Emlak Müdürlüğü'nde rüşvet gözaltıları! Adana Milli Emlak Müdürlüğü'nde rüşvet gözaltıları!

Adana Valisi İlhan Atış, Milli Emlak Müdürlüğüne yönelik operasyonda 5 'i kurum çalışanı 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Vali Atış, operasyonla ilgili yaptığı  açıklamada, operasyonun İl Özel İdaresine yönelik olmadığını vurguladıAdana Valisi İlhan Atış, Milli Emlak Müdürlüğüne yönelik operasyonda 5 'i kurum çalışanı 9 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Atış, bu sabah düzenlenen operasyonla ilgili gazetecilere yaptığı  açıklamada, operasyonun İl Özel İdaresine yönelik olmadığını, Emniyet  Müdürlüğünün cumhuriyet savcılığının talimatıyla sürdürdüğü bir operasyon  olduğunu vurguladı.

Yarın gelişmelerin daha da netleşeceğini ifade eden Atış, şunları kaydetti: 'Milli Emlak Müdürlüğümüzde 4-5 memurumuzla ilgili çok önemsediğim bir  olay değil. Küçük bir olay olduğunu düşünüyorum. Ama iş adliyeye intikal etmediği  için hali hazırda, ortada da bir şey olmadığı için basın açıklaması yapmadık.  Emniyetimizin Cumhuriyet Savcılığımızın talimatıyla sürdürdüğü operasyon. şžu an  İl Özel İdaresiyle hiç alakası yok. şžu anda 5 tane memur arkadaşımız, 4 tane de
sivil vatandaşımız hepsi 9 kişi gözaltında.'

Atış, iddialarla ilgili henüz bir şey söylemenin doğru olmayacağını belirterek, 'Arkadaşlar iddiaları söylemek son derece yanlış olur. Rüşvet mi  acaba görevi kötüye kullanmak mı, görevi ihmal mi acaba, bunları memur arkadaşlar  için hemen söylemek yanlış olur. Bugün akşama doğru ya da yarın şekillenir'  dedi.

AA