Adana Müteahhitler Birliği'nden Hüseyin Sözlü'ye destek!

Adana Müteahhitler Birliği'nden Hüseyin Sözlü'ye destek! Adana Müteahhitler Birliği'nden Hüseyin Sözlü'ye destek!

Adana Müteahhitler Birliği tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek olmak için bir toplantı gerçekleştirildi.


 

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre,  Adana  Müteahhitler Birliği, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek buluşmasında bir araya geldi

“CUMHUR İTTİFAKINA DESTEĞİMİZ TAMDIR”

Adana Müteahhitler Birliği tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek buluşması gerçekleştirdi. Düzenlenen buluşmaya Adana Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Eski Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mustafa Tuncel, Muhittin Göndermez, İzzet Öksüzkaya ve çok sayıda birlik üyesi katılım gösterdi. Büyük buluşmada ev sahibi olarak konuşan Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli, Adana’nın önümüzdeki yıllarda da Hüseyin Sözlü’ye ihtiyacı olduğunu, şehircilik açısından bunun büyük bir önem arz ettiğini söylerken “Adana Müteahhitler Birliği olarak Cumhur İttifakı’na ve Adayı Hüseyin Sözlü Bey’e desteğimiz tamdır” şeklinde konuştu.

“ÜRETEN, GELİŞEN BİR ADANA İNŞA EDİYORUZ”

Gürsesli’nin ardından söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise böylesi anlamlı bir buluşmada kentin ana yapılarından birini oluşturan müteahhitlerle bir araya gelmekten ve desteklerini bildirmelerinden duyduğu memnuniyete değinirken “Belediye başkanları şehirlerin baş mimarıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana kentte kavga ve kaosu bitirdik. Üreten, gelişen, dönüşen, huzur iklimi tesis edilmiş bir Adana inşa etme gayretinde bulunduk” şeklinde konuştu.

“HAK SAHİBİNİN HAKKI KORUNUP MÜTEAHHİTİN CESARETİ KIRILMAMALI”

Bir metrekare dahi tarım arazisini konut arazisine dönüştürmediklerini dile getiren Başkan Sözlü “Kentsel dönüşüme şiddetle ihtiyaç bulunan yerler var Adana’da. Kentsel dönüşümü, binaları olduğu yerde yıkıp, yeniden yapmak olarak değil, şehri yeniden tasarlamak, yeni bulvarlar açmak, büyüme hedefine uygun ulaşım planlarını projelere dahil etmek, raylı sisteme altyapı oluşturmak, yeni sosyal donatı alanları geliştirmek, eğitim alanları tesis etmek, modern şehircilik planlarına ve ahlakına sadık kalmak olarak tanımlıyoruz. Yüksek yoğunluklarla kentsel dönüşümü istismar etmemek gerek. Hak sahibinin hakkını koruyup, müteahhitin cesaretini kırmayacak şekilde yoğunluk ayarlaması yapılmalı” diye konuştu.