Adil Üstündağ'ın yeni otel projesi bürokrasiye takıldı!

Adil Üstündağ'ın yeni otel projesi bürokrasiye takıldı!Kartepe, Pendik, Bostancı, Taksim, Merter ve Diyarbakır "da 6 oteli olan The Green Park Hotels&Resorts Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, yeni otel projelerinin bürokrasiye takıldığını söyledi


AK Parti"nin parti amblemine fikir babalığı yapmasıyla tanınan Türkiye"nin ilk oto ampül üreticisi Üstündağ, œOtelcilikte büyümek istiyorum ama karşıma hep bürokrasi çıkıyor. Bir otel için tam 362 imza gerekiyor. Ben bıktım bu bürokrasiden. 1000 yataklı oteli Batum"da açmak istiyorum. Üstelik 1 imza yetiyor dedi. Üstündağ, otel için Gürcistan Başbakanı Nikoloz Gilauri ile görüştüğünü söyledi.  

Pierre Loti"nin en büyüğü

Yeni projelerini açıklayan Üstündağ, Türkiye"de yeni yılda 250 milyon dolarlık yatırımla 5 otel açacağını belirtti. Yeni otel açmak için yıllarca bürokrasi ile uğraştıklarını anlatan Üstündağ, œİstanbul Eyüp, Ankara, Gaziantep, şžanlıurfa ve Artvin"de yeni Greenpark"lar açacağız diye konuştu.  

Pendik,  Ankara  çankaya, ve Eyüp"teki otel projesi için 5 yıl mücadele verdiğini vurgulayan Üstündağ, œBugün otellerimizde 4 binin üzerinde insan istihdam ediliyor. Daha çok otel açmak, daha çok turist çekmek, daha çok döviz girdisi sağlamak, daha çok insanımıza iş vemek istiyoruz. Ama destek görmüyor. Bunlar yapılmadığı gibi bir de engelleniyor. Param var yatırım yapmak istiyorum ama bürokrasi izin vermiyor ifadesini kullandı.  

Üstündağ"ın Eyüp Pierre Loti"de açmayı planladığı otel bölgenin en büyüğü olacak. The Green Park Hotel Eyüp, Pierre Loti"de butik otel tarzda hizmet verecek. Bölge dokusunda uygun tarzda inşa edilecek 150 odalı otelin maliyeti ise 70 milyon dolar olacak. Ankara oteli ise çankaya"da 2013 yılı içinde hizmete açılacak. İş dünyasına yönelik olacak The Green Park Ankara, 100 milyon dolarlık yatırımla yaklaşık 250 odalı olarak hayata geçecek.  

Adil Üstündağ, Gaziantep ve şžanlıurfa"da iki otel yatırımına bu yıl başlayacaklarını anlattı. Anadolu"nun büyüme planları içinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Üstündağ"ın verdiği bilgiye göre 100"er odalı olacak otellerin toplam maliyeti 50 milyon dolar olacak.  

Üstündağ, Karadeniz bölgesinde önemli bir potansiyel taşıyan Artvin"in halen 5 yıldızlı bir otele sahip olmadığını belirterek, œArtvin"de 5 yıldızlı otel yok yapmak istiyoruz. 150 oda 300 yatak ile 30 milyon dolar bütçe ayırdık dedi.

Kulüpler Kartepe"de kamp için sıraya girdi

Adil Üstündağ, Samanlı Dağları"nın zirvesindeki The Green Park Resort Kartepe otelini futbol takımlarının doldurduğunu söyledi. Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi arasında İstanbul"a 1 saat mesafede bulunan otelin büyük ilgi gördüğünü anlatan Üstündağ, œKış aylarında kayak, snowboard yaz aylarında ise futbol ve adrenalin sporları yapanlar için en cazip oteliz. Kış aylarında 250 oda ve 50 apart olmak üzere 850 yatak kapasitesini dolduruyoruz. Futbol takımları bazen yer bulamıyor. Her sezon 60"a yakın yerli yabancı takım geliyor dedi.  

Tesise dördü FIFA normlarında yani dünya standartlarında olmak üzere 6 futbol sahası yaptıran Üstündağ, özellikle Körfez ülkeleri, Afrika ve Ön Asya ülkelerinden gelen takımların kamplarını burada yaptıklarını ifade etti.

Vatan